Paryż: Nadal w półfinale

« powrót | Data publikacji: 01-11-2013 21:55

Rafael Nadal potrzebował nieco ponad godzinę aby awansować do półfinału turnieju Masters 1000, który rozgrywany jest obecnie w Paryżu. Hiszpan oddał dzisiaj tylko pięć gemów Francuzowi Richardowi Gasquetowi, wygrywając 6-4 6-1. O finał tej prestiżowej imprezy zagra albo ze swoim rodakiem Davidem Ferrerem albo z Czechem Tomasem Berdychem.

Nadal w tym roku zagrał w trzynastu finałach, zdobywając po drodze aż dziesięć tytułów. Ponadto Hiszpanowi udało się wygrać dwie imprezy wielkoszlemowe - Rolanda Garrosa i US Open - oraz powrócić na fotel lidera męskich rozgrywek. W przeciągu tego sezonu tenisista z Majorki rozstrzygnął na swoją korzyść ponad 70 meczów, ponosząc tylko pięć porażek.

W tegorocznym turnieju w Paryżu Rafa rozpoczął rywalizację od drugiej rundy. W meczu otwarcia pokonał swojego rodaka Marcela Granollersa 7-5 7-5, natomiast wczoraj wygrał z najlepszym polskim tenisistą - Jerzym Janowiczem (7-5 6-4). Dzisiejsze spotkanie z Francuzem Richardem Gasquetem trwało nieco ponad godzinę, a obecny lider rankingu ATP stracił zaledwie pięć gemów (6-4 6-1).

Dzisiejszą konfrontację lepiej rozpoczął Nadal, który bardzo szybko przełamał Francuza i objął prowadzenie 2-1. Co ciekawe, Richard w mgnieniu oka odrobił wcześniejszą stratę, wygrywając „na sucho” podanie Hiszpana (2-2). Decydującym momentem tej odsłony okazał się gem siódmy, w którym Rafa jeszcze raz odebrał serwis swojemu rywalowi i kilka minut później odskoczył na 5-3. 27-letni tenisista nie oddał już cennego prowadzenia i po 35 minutach wygrał 6-4.

W drugim secie Francuzowi nie udało się wypracować ani jednego break - pointa, a co więcej, tylko raz doprowadził do stanu równowagi. Nadal nie miał problemów z zamknięciem tego spotkania i już za pomocą drugiej piłki meczowej awansował do półfinału paryskiej imprezy.

Statystyki najlepiej odzwierciedlają to, co przez nieco ponad godzinę działo się na korcie centralnym w Paryżu. Rafa wygrał bezpośrednio 18 piłek przy 9 niewymuszonych błędach, natomiast Richard zanotował 14 winnerów i aż 21 pomyłek. W sumie Francuzowi udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść tylko 35 z 88 rozegranych punktów.