Palermo: Piter zagra o finał debla

« powrót | Data publikacji: 10-07-2013 23:03

Katarzyna Piter i jej deblowa partnerka – Kristina Mladenovic – potrzebowały niecałej godziny, by zapewnić sobie awans do półfinału gry podwójnej we włoskim Palermo. Obie panie, które w turnieju zostały rozstawione z „jedynką” w dwóch setach (6-3  6-1) pokonały reprezentantki Hiszpani – Loudres Dominguez Lino i Arantxę Parrę-Santonję.

Po pierwszych dwóch gemach pierwszego seta, gdzie obie pary obroniły swoje podania, kolejne 3 były przegrane przez serwujące. Polka i Francuzka z przewagą jednego przełamały dołożyły kolejnego breaka w 9. gemie i zamknęli partię po 31 minutach.

Drugi set był już pokazem siły Piter i jej francuskiej partnerki. Tenisistki wyszły na prowadzenie 5-0 i miały szansę zakończyć mecz bez straty gema, ale rywalki obroniły dwie piłki meczowe. Przy kolejnym podaniu naszej reprezentantki Hiszpanki były już bezradne. Mecz trwał dokładnie 56 minut.

Deblowa „jedynka” w zawodach na Sycylii, o finał powalczy ze zwycięską parą z meczu Karin Knapp/Flavia Penetta – Caroline Garcia/Maryna Zanevska.