Ostrawa: Bednarek i Kowalczyk w finale

« powrót | Data publikacji: 03-05-2013 21:21

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk zameldowali się w finale czeskiego challengera Prosperita Open, rozgrywanego obecnie w Ostrawie. W półfinale turnieju, najwyżej rozstawieni Polacy wyeliminowali z dalszej gry Francuza Stephane Roberta i Nowozelandczyka Artema Sitaka, którzy ulegli im przy rezultacie 1-6 3-6.

Wcześniej nasi reprezentanci poradzili sobie u naszych południowych sąsiadów z drużynami złożonymi z takich tenisistów jak Białorusin Uladzimir Ignatik i Słowak Andrej Martin (6-3 6-0) oraz Niemcy Tim Puetz i Alexander Satschko (3-6 6-4 11-9).

Dzisiejsze starcie trwało zaledwie 39 minut. Pierwszego seta Polacy wygrali bez konieczności obrony choćby jednego break pointa, a przy własnym podaniu stracili tylko 3 piłki. W drugiej części bitwy Bednarek i Kowalczyk błyskawicznie odskoczyli rywalom na 5-1 i mimo że ci zdołali jeszcze odrobić część strat, ostatecznie Tomasz i Mateusz nie dali im żadnych szans na wyraźniejsze zbliżenie się do siebie.

W trakcie całego meczu „biało-czerwoni” obronili 2 z 3 break pointów przeciwników, a sami wykorzystali 5 z 8 okazji na odebranie serwisu Francuzowi i Nowozelandczykowi. Doskonale radzili sobie z własnym podaniem, po którym łącznie przegrali jedynie 11 punktów. W sumie wygrali oni 55 z 88 rozegranych akcji.

Finałowymi oponentami Bednarka i Kowalczyka będą albo Belgowie Steve Darcis i Oliver Rochus, albo reprezentanci gospodarzy Adam Pavlasek i Jiri Vesely. Przed rokiem Polacy również zameldowali się tu w finale, ale wówczas lepiej od nich zaprezentowali się Mołdawianin Radu Albot i Rosjanin Tejmuraz Gabaszwili.