Nicea: Pierwszy tytuł Gulbisa na korcie ziemnym

« powrót | Data publikacji: 24-05-2014 17:20

Ernests Gulbis zdobył swój 6. tytuł ATP w karierze, pokonując dzisiaj w finale turnieju w Nicei Federico Delbonisa 6-1  7-6(5). Jest to też 1. korona mistrzowska Łotysza zdobyta na ceglanej mączce.

Tenisista z Rygi posiada fantastyczny bilans spotkań finałowych. Rozgrywając w zawodowym cyklu 6 finałów Gulbis jeszcze nigdy nie zaznał goryczy porażki.

Zwycięzca spotkania w premierowej odsłonie dominował nad swoim rywalem, co udokumentował w 4. i 6. gemie, kiedy to przełamał dzisiejszego rywala. Były to jedyne breaki zdobyte w tym spotkaniu.

W drugim secie gra wyrównała się, a Delbonis zaczął lepiej grać w defensywie. Do stanu 6-6 obaj panowie obronili swoje serwisy i o losach odsłony musiał zadecydować tie-break. W dogrywce lepszy okazał się reprezentant Łotwy, który wygrał do pięciu i zakończył batalię po godzinie i 41 minutach gry.

Triumfator pojedynku zdobył 91 procent piłek ze swojego pierwszego podania i posłał na drugą stronę kortu 30 winnerów. Za zwycięstwo w Nicei Ernests zainkasował ponad 77 tysięcy euro oraz 250 punktów rankingowych.

Gulbis będzie rywalem Łukasza Kubota w 1. rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Turniej na paryskiej mączce rusza już jutro.