Next Gen ATP Finals: Tsitsipas poza zasięgiem Hurkacza, półfinał nie dla Polaka

« powrót | Data publikacji: 08-11-2018 22:20

W ostatnim meczu grupowym mediolańskich Next Gen ATP Finals, Hubert Hurkacz nie sprostał faworytowi calej imprezy, Stefanosowi Tsitsipasowi. Polak uległ Grekowi w trzech partiach i pożegnał się z turniejem.

Po porażce z Francesem Tiafoe i wygranej z Jaume Munarem polski tenisista zachował szansę na awans do półfinału mediolańskiej imprezy. Po trzysetowej wygranej Hiszpana nad Amerykaninem w pierwszym czwartkowym pojedynku ostatniej kolejki grupowych zmagań stało się jednak jasne, że tylko wygrana 3-0 nad Tsitsipasem pozwoli Hubert wyjść z grupy.

Najwyżej rozstawiony w imprezie Grek, zdecydowany faworyt do końcowego triumfu, nie dał jednak biało-czerwonemu cienia szans na ugranie choćby seta. W gemie otwarcia spotkania Tsitsipas obronił pierwszego break pointa asem, a decydujący punkt przy 40-40 zdobył wygrywającym serwisem. Podanie nie było z kolei pozytywnym atrybutem Huberta. Polak  często chodził do siatki, ale były to często ataki nieprzygotowane, a znakomite zagrania przeplatał prostymi błędami. Tsitsipas zaliczkę zachował do końca i wynik seta na 4-1 ustalił bekhendem po linii.

Hurkacz na swój poziom wszedł w 2. secie. Uważniej dobierała zagrania i cierpliwie konstruował kolejne punkty, a regularne podanie i serwis pozwoliły mu nawiązać z Grekiem wyrównaną walkę. Ten jednak nie dał się zaskoczyć, nie zaliczył słabszego momentu i doszło do tie-breaka. W nim Hubert wyszedł na 2-0, lecz siedem kolejnych punktów padło łupem rywala. Stefanos trzymał poziom biegania i defensywnej intensywności, nie pozwalając Polakowi rozwinąć skrzydeł. Autowym bekhendem Polak oddał podanie w drugim gemie. Po obronie trzech break pointów Grek podwyższył na 3-0 i pozbawił wrocławianina nadziei na odwrócenie losów tej konfrontacji. Zwycięskim forhendem zakończył spotkanie (4-1).

Stefanos z kompletem zwycięstw wygrał grupę i awansował do półfinału. W nim zagra z Andreyem Rublovem, w drugim Alex de Minaur zmierzy się z Jaume Munarem.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com