Next Gen ATP Finals: Pierwsze zwycięstwa Tsitsipasa i Rublowa

« powrót | Data publikacji: 06-11-2018 18:22

We wtorek rozpoczęły się zmagania w Next Gen ATP Finals. Po południu rozegrano jedno spotkanie w Grupie A i jedno w Grupie B. Jako pierwsi zwycięstwami cieszyli się Stefanos Tsitsipas i Andrej Rublow.

Podobnie jak przed rokiem, turniej rozgrywany jest według specjalnych przepisów. Zawodnicy grają do trzech wygranych setów, ale nimi także rządzą nietypowe zasady. Set kończy się, gdy jeden z tenisistów zdobędzie cztery gemy. Przy stanie 3-3 rozgrywany jest tie-break.

Jako pierwsi w tegorocznej edycji wyszli na kort Stefanos Tsitsipas i Jaume Munar. Trzy z czterech rozegranych setów zakończyły się tie-breakami. Dwa pierwsze wygrał reprezentant Grecji, a w trzecim straty zmniejszył Hiszpan. Partia czwarta toczyła się zgodnie z regułą własnego podania aż do szóstego gema, w którym Tsitsipas wykorzystał czwartą piłkę meczową. Tym samym Grek objął pozycję lidera Grupy A.

Gdy kort opuścili Tsitsipas i Munar, zajęli ich miejsce reprezentanci Grupy B Taylor Fritz i Andrej Rublow. Początek spotkania należał do Rosjanina, który wygrał pierwszego seta, ale kolejny padł łupem Amerykanina. On także zdobył partię trzecią, zwyciężając w tie-breaku. Rublow zdołał doprowadzić do decydującej odsłony. W niej szybko odebrał przeciwnikowi podanie i tę przewagę utrzymał do końca spotkania. To on został liderem Grupy B.