Newport: Kolejna porażka Przysiężnego

« powrót | Data publikacji: 07-07-2014 22:02

Michał Przysiężny na 1. rundzie singla zakończył zmagania w turnieju rangi 250 na kortach trawiastych w Newport. Głogowianin przegrał w poniedziałek z Izraelczykiem Dudim Selą 1-6 6-7 (2).

Fatalna passa Michała Przysiężnego w tym sezonie została podtrzymana. Polski tenisista w 1. rundzie turnieju rangi 250 w Newport odpadł już w 1. rundzie. Głogowianin przegrał po dwusetowej batalii z Izraelczykiem Dudim Selą 1-6 6-7 (2).

Początek meczu został całkowicie zdominowany przez Selę. Reprezentant Izraela szybko objął prowadzenie 3-0 i zdobytej przewagi nie oddał już do końca seta. Ostatecznie po zaledwie 17 minutach gry tenisista z Izraela wygrał premierową partię 6-1. W drugiej odsłonie spotkania Ołówek zdecydowanie poprawił jakość swojej gry, ale nie był w stanie zatrzymać świetnie serwującego Selę. Izraelczyk ani razu nie musiał bronić się przed stratą gema serwisowego, a Przysiężny trzykrotnie uratował własne podanie. O losach drugiego seta zadecydował więc tie-break. W nim Sela udowodnił swoją wyższość, zwyciężając dodatkowego gema 7-2.

W trwającym 59 minut spotkaniu głogowianin zaserwował cztery asy i ani razu nie zdołał przełamać podania rywala. Sela z kolei dorzucił siedem asów i popełnił cztery podwójne błędy serwisowe.