Navratilova: seksizm nadal problemem tenisa

« powrót | Data publikacji: 25-11-2013 00:46

Legenda kobiecego tenisa, Martina Navratilova uważa, że w świecie białego sportu nadal istnieje seksizm, który objawia się w wielu aspektach. Wbrew pozorom nie chodzi o finansowe nagradzanie za występy w poszczególnych turniejach, bowiem ta kwestia została już dawno wyrównana.

 

- Mężczyźni nadal mają zdecydowanie więcej okazji do udziału w kampaniach reklamowych. Większość dużych firm zarządzana jest przez mężczyzn i ci preferują angaż sportowców tej samej płci.

 

- Trudno również wielu kibicom zaakceptować w tenise damskim obecność silnych kobiet. U mężczyzn jest to atut, który dla wielu świadczy o klasie zawodnika. Jest zdecydowanie łatwiej wkraść się w łaski tłumów będąc mężczyzną. Można porównać tu Rogera Federera i Serenę Williams. Obaj zwyciężając z podobną częstotliwością, a jednak wielu ludzi nie akceptuje stylu gry Amerykanki.

 

Najbardziej utytułowana w historii tenisista odniosła się również do sytuacji, która spotkała ją w 2000 roku, kiedy to zdecydowała się wrócić do zawodowego tenisa.

 

- Kiedy Michael Jordan wracał na parkiety koszykarskie, wielu mówiło, że nadal jest niewiarygodny, niesamowity. Gdy ja zdecydowala się wrócić do gry, ludzie po wygranych powtarzali, że jest to żadne osiągnięcie w przypadku zawodniczki tej klasy.

 

- Wielu mówi, że Serena nie ma konkurencji, jednak Roger Federer też swego czasu nie narzekał na nadmiar klasowych rywali - powiedziała Martina Navratilova.

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X