Nadal krytykuje nowe zasady czasowe

« powrót | Data publikacji: 11-03-2013 22:58

Mimo iż ATP Players Council (Rada Zawodnicza ATP) w pełni poparła wprowadzenie reguły, mówiącej o tym iż zawodnik ma tylko 25 sekund na przygotowanie między kolejnymi piłkami, to zasada znalazła się w ogniu krytyki Rafy Nadala. Hiszpan z dużą determinacją dąży do tego, aby została ona poddana dyskusji podczas przyszłotygodniowego turnieju w Miami.

 

Nie od dziś wiadomo, iż były lider rankingu ATP często lubi przeciągać czas pomiędzy punktami, który ma mu pomóc w regeneracji po dłuższych wymianach. - W moim mniemaniu, ktoś naprawdę mądry wprowadził wyjątkowo kuriozalną zasadę - komentował Rafa Nadal po wygranym spotkaniu z Ryanem Harrisonem.

 

- Reguła ta nie jest co prawda uciążliwa w takich miejscach jak Indian Wells, jednak podczas imprez w Acapulco, Vina del Mar czy Sao Paulo jest to kompletne nieporozumienie. Po pierwsze skierowana jest ona przeciwko pięknym tenisowym zagraniom. Nigdy nie widziałem, aby zestawienia najlepszych zagrań zawierały akcje serwisowe. Wręcz przeciwnie, zawsze są to długie, emocjonujące i wyczerpujące wymiany. Trudno wyobrazić sobie dwie tego typu piłki z rzędu w przypadku, gdy nie ma się czasu na chwilę odpoczynku.

 

Hiszpan uważa również, iż wprowadzenie nowej zasady jeszcze bardziej zmniejszyło rolę sędziego. - Takie wynalazki jak Hawk Eye, czy ograniczenia czasowe powodują, iż arbitrzy nie muszą niczego analizować. Nie mogą dostosywywać się do wydarzeń na korcie - powiedział Nadal.

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X