Murray lepszy w wyrównanym meczu

« powrót | Data publikacji: 05-11-2012 19:06

Andy Murray z powodzeniem rozpoczął zmagania w turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. Reprezentant gospodarzy pokonał w trwającym 2 godziny i 16 minut pojedynku Tomasa Berdycha i tym samym postawił pierwszy krok w drodze do awansu z fazy grupowej. Mecz zakończył się rezultatem 3-6  6-3  6-4.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się od solidnej dawki emocji, bowiem już w pierwszym gemie Czech bronił break pointów. Berdych uciekł z opresji, zaś obaj zawodnicy utrzymywali własne podanie do szóstego gema. Wówczas Berdych wykorzystał swoją okazję i wywalczył pierwszego breaka, nie oddając prowadzenia do końca otwierającej partii.

Drugi set mógł szybko rozstrzygnąć losy rywalizacji, kiedy to reprezentant Czech stanął przed szansą na przełamanie. Berdych nie wykorzystał jednak szansy i po chwili sam pozwolił rywalowi wyjść na prowadzenie 40:0 przy swoim gemie serwisowym. 6. tenisista świata odrobił co prawda stratę, lecz po chwili Murray wykorzystał kolejną szansę na breaka, pewnie utrzymał przewagę i wyrównał stan spotkania.

Decydująca odsłona meczu miała bliźniaczy przebieg do poprzednich. Na swoją korzyść rozstrzygnął ją jednak Szkot, który przełamał rywala już w trzecim gemie, do końca z wielkim zaangażowaniem broniąc prowadzenia.

Obaj zawodnicy nie zaprezentowali najwyższego poziomu w inaugurującym zmagania ATP World Tour Finals meczu. Berdych na swoim koncie zgromadził 6 punktów, zaś Andy Murray zapewnił sobie 7 oczek bezpośrednim podaniem.

Zarówno Murray, jak i Berdych w kolejnych spotkaniach zmierzą się z Novakiem Djokoviciem i Jo-Wilfriedem Tsongą.