Murray lepszy od Tsongi. Szkot w półfinale

« powrót | Data publikacji: 09-11-2012 23:17

Andy Murray w dobrym stylu zakończył zmagania w fazie grupowej ATP World Tour Finals. Szkot pewnie pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy zmagań w Londynie. Mecz zakończył się rezultatem 6-2, 7-6 (3).

Faworyt gospodarzy fantastycznie "wszedł" w piątkowe spotkanie. Murray całkowicie zdominował rywala, zdobywając dwa kolejne przełamania. Pierwszy gem stał się udziałem Tsongi dopiero przy stanie 0-4. Francuz nie był jednak w stanie odrobić straty w otwierającej partii, która zakończyła się po 34 minutach gry.

Drugi set był już nieco bardziej wyrównany, jednak ponownie zaczął się od piorunującego uderzenia Andyego. Szkot już przy pierwszej okazji przełamał rywala i wydawało się, że spokojnie utrzyma prowadzenie do końca. Jo-Wilfried spróbował odwrócić losy meczu przy stanie 2-4, jednak mimo przełamania i zmuszenia rywala do rozegrania tie-breaka, w decydującym momencie drugiej odsłony pozostawał bezradny wobec dobrej gry Murraya.

Co ciekawe obaj zawodnicy nie byli w sobotnim meczu nadzwyczaj bezlitośni przy wlasnym podaniu. Murray na swoim koncie zgromadził 3 asy, zaś Tsonga bezpośrednim serwisem zagwarantował sobie zaledwie 1 punkt. Francuz więcej razy punktował tzw. "winnerami", jednak popełniał sporo błędów, oddając Murrayowi aż 38 oczek.

Dla Tsongi porażka w trzecim spotkaniu oznacza koniec przygody z imprezą ATP World Tour Finals. Jo-Wilfried przegrał wszystkie trzy spotkania. Zdecydowanie lepszym bilansem może pochwalić się Andy Murray. Szkot wygrał dwa mecze i wystąpi w półfinale londyńskiej imprezie.