Moskwa: Piąty tytuł Halep w tym sezonie!

« powrót | Data publikacji: 20-10-2013 13:48

Simona Halep zdobyła piąty tytuł w tym sezonie, pokonując w finale Pucharu Kremla Australijkę Samanthę Stosur 7-6(1) 6-2. Rumunka rozegrała bardzo dobry turniej, nie tracąc w sumie ani jednego seta. W najnowszym rankingu - po raz pierwszy w swojej dotychczasowej karierze - znajdzie się pośród piętnastu najlepszych tenisistek świata. Warto podkreślić, że w tym roku więcej tytułów zdobyła tylko Amerykanka Serena Williams.

Pierwsze sukcesy 22-letniej tenisistki przyszły niespodziewanie na początku czerwca. Rumunka najpierw wygrała turniej w Norymberdze, pokonując w finale Niemkę Andreę Petkovic 6-3 6-3, natomiast tydzień później triumfowała na kortach trawiastych w 's Hertogenbosch, oddając sześć gemów Belgijce Kirsten Flipkens (6-4 6-2). W połowie lipca zdobyła swój trzeci tytuł, pokonując w Budapeszcie Austriaczkę Yvonne Meusburger 6-3 6-7(7) 6-1. Największą niespodzianką było niewątpliwie zwycięstwo w New Haven, które zagwarantowała sobie po gładkim wygraniu z Czeszką Petrą Kvitovą 6-2 6-2.

Simona rozpoczęła moskiewską imprezę od drugiej rundy, bowiem dostała od organizatorów tzw. "wolny los", dzięki któremu bezpośrednio awansowała o szczebelek wyżej. W drodze do ćwierćfinału straciła w sumie tylko dwa gemy, bowiem Słowaczka Magdalena Rybarikova skreczowała tuż po rozegraniu pierwszego seta. Rumunka bardzo szybko uporała się z dwiema Rosjankami, oddając kolejno Klejbanowej dwa gemy, oraz Pavlyuchenkovej trzy. Finałowe spotkanie z Australijką Samanthą Stosur było zdecydowanie najtrudniejszym meczem dla 22-letniej tenisistki.

Simona udanie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie i już na początku odebrała podanie Australijce, obejmując prowadzenie 3-1. Rumunka miała nawet szansę na podwyższenie tego i tak wysokiego rezultatu, jednak zmarnowała tak ważną piłkę i chwilę później pozwoliła rywalce na odrobienie wszystkich strat (3-3). Stosur seriami broniła break - pointów, natomiast Halep wygrywała swoje gemy serwisowe z utratą jednego punktu (5-5). O losach tak wyrównanej pierwszej odsłony zadecydowała rozgrywka tie - breakowa. W przysłowiowej "loterii" Simona całkowicie dominowała na korcie, oddając swojej oponentce tylko jeden punkt i po 66 minutach wygrała 7-6(1).

Australijka rozpoczęła drugą odsłonę od przełamania serwisu Rumunki, jednak nie umiała potwierdzić tej przewagi własnym podaniem (1-1). W czwartym gemie Simona wypracowała sobie trzy break - pointy i już po drugim z nich objęła prowadzenie 3-1. Stosur miała co prawda szanse na odrobienie tych strat, jednak wszystkie ważne piłki marnowała (1-4). 22-letnia tenisistka coraz bardziej naciskała na swoją dużo starszą rywalkę i w ósmym gemie jeszcze raz odebrała jej serwis, zdobywając tym samym piąty tytuł w tym sezonie (7-6(3) 6-2).