Moskwa: Halep w półfinale

« powrót | Data publikacji: 18-10-2013 17:34

Rumunka Simona Halep straciła dzisiaj tylko dwa gemy w swoim ćwierćfinałowym spotkaniu z Rosjanką Alisą Klejbanową i po 72 minutach awansowała do półfinału Pucharu Kremla. Kolejną rywalką osiemnastej tenisistki świata będzie Rosjanka Anastasia Pavlyuchenkova.

Halep w tym roku wygrała już cztery turnieje singlowe, triumfując po drodze nad takimi tenisistkami jak: Agnieszka Radwańska, Petra Kvitova, Samantha Stosur czy Caroline Wozniacki. Rumunka ponadto awansowała z 45. na 18. miejsce w rankingu WTA i z tygodnia na tydzień jest coraz bliższa czołówki kobiecego tenisa. Najlepszym wielkoszlemowym osiągnięciem tej 22-letniej zawodniczki jest czwarta runda tegorocznego US Open.

Simona rozpoczęła tegoroczny Puchar Kremla od drugiej rundy, bowiem dostała od organizatorów tzw. "wolny los" dzięki któremu bezpośrednio awansowała o szczebelek wyżej. Wczoraj natomiast zapewniła sobie udział w ćwierćfinale po kreczu Słowaczki Magdaleny Rybarikovej, która po przegranym pierwszym secie nie czuła się najlepiej i zrezygnowała z dalszej gry.

W dzisiejszym spotkaniu Rumunka bardzo szybko wyszła na prowadzenie 3-0, przełamując po drodze Rosjankę. Simona miała nawet szansę na podwyższenie tego rezultatu, jednak nie wykorzystała break - pointowej szansy (3-1). 22-letnia tenisistka nie oddała swojej rywalce już ani jednego gema i po 33 minutach wygrała 6-1.

W drugiej odsłonie Simona również bardzo szybko objęła prowadzenie 2-0 i miała nawet trzy szansę na 3-0, jednak zmarnowała tak ważne piłki (2-1). Rosjanka miała duże problemy z utrzymaniem własnej zagrywki i pomimo okazji na zmniejszenie dystansu do Rumunki, po raz kolejny straciła serwis (1-4). Halep tak samo jak w premierowej odsłonie, tak i teraz nie oddała oponentce już ani jednego gema i po 73 minutach awansowała do półfinału Pucharu Kremla.