Montreal: Kvitova lepsza od Na

« powrót | Data publikacji: 14-08-2012 11:37

Petra Kvitova wywalczyła swój pierwszy tytuł w tym roku. Czeszka pokonała w decydującym starciu Chinkę, Li Na i tym samym pomściła porażkę swojej rodaczki Lucie Safarovej.

Finałowy mecz był niezwykle wyrównany. Pierwszy set zakończył się dopiero po ponad godzinnej batalii. Kvitova wykorzystała wówczas swoją piątą okazję na zakończenie partii. Druga odsłona meczu była już jednak popisem Na, która szybko doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie to Kvitova okazała się lepsza w decydującym secie i zakończyła całe spotkanie rezultatem 7-5, 2-6, 6-3.

- Pierwszy set był niezwykle trudny i wyrównany. Może nawet miała trochę szczęścia, iż to właśnie ja wygrałam. Druga partia była dla Li Na fantastyczna. Ona grała agresywnie i nie popełniała błędów. Wiedziałam, że w decydującym secie to ja będę musiała zaatakować jako pierwsza i udało mi się wygrać - powiedziała Kvitova.

Tytuł w Montrealu to dla Czeszki dziewiąte zwycięstwo w imprezie rangi WTA. Petra nie jest jednak w bieżącym sezonie w wyśmienitej formie. Czeszka nie może choćby nawiązać do roku 2011, kiedy to wygrała aż sześć turniejów.