Monte Carlo: Wawrinka pierwszym finalistą

« powrót | Data publikacji: 19-04-2014 16:36

Stanislas Wawrinka po raz trzeci w karierze awansował do finału turnieju rangi Masters 1000. Szwajcar w rozgrywającej się w tym tygodniu imprezie w Monte Carlo w dwóch setach wyeliminował pogromcę Rafaela Nadala – Davida Ferrera. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-1  7-6(3).

Dla zwycięzcy spotkania był to 100. wygrany mecz w Mastersie. O główną koronę w Monte Carlo Wawrinka powalczy z triumfatorem drugiego półfinału, w którym zagrają Novak Djokovic i Roger Federer.

Tenisista z Lozanny już 2 razy występował w finale „tysięcznika”, ale ani razu nie potrafił zdobyć mistrzowskiego tytułu. W 2008 r. w Rzymie przegrał z Novakiem Djokovicem, natomiast w ubiegłym sezonie uległ Rafaelowi Nadalowi w Madrycie.

Reprezentant Helwetów ma bardzo dobry bilans spotkań tym sezonie (19-3), zdobywając tytułu w wielkoszlemowym Australian Open oraz w Chennai.

Rozstawiony z numerem trzecim zawodnik w meczu z Ferrerem zaliczył 40 piłek kończących i popełnił 31 niewymuszonych błędów. Tenisiści spędzili na korcie niespełna półtorej godziny.

Ferrer awansował do półfinału po przerwaniu 17-meczowej passy bez zwycięstwa przeciwko Rafaelowi Nadalowi. Hiszpan w Monte Carlo miał szansę wystąpić w finale po raz drugi – w 2011 roku w meczu o mistrzowski tytuł przegrał również z Nadalem.

- Stan zagrał bardzo dobre spotkanie. Nie miałem żadnych argumentów, żeby go powstrzymać. Mój serwis i return dziś zawiodły, do tego dochodziły niewymuszone błędy. Mój rywal w pełni zasłużył na awans do finału – powiedział po meczu Ferrer.