Monte Carlo: Pewny początek Nadala i Wawrinki

« powrót | Data publikacji: 17-04-2014 08:55

Rafael Nadal i Stanislaw Wawrinka nie mieli żadnych problemów z awansem do 3. rundy turnieju Monte-Carlo Rolex Masters. Hiszpan pokonał na początek Tejmuraza Gabaszwiliego, a Szwajcar rozgromił Marina Cilicia.

Rafael Nadal, ośmiokrotny zwycięzca turnieju w Monte Carlo, udanie zainaugurował tegoroczne zmagania w turnieju Masters 1000. Hiszpan w pierwszym meczu w księstwie Monako rozprawił się z rosyjskim kwalifikantem Tejmurazem Gabaszwilim. Lider rankingu niezbyt dobrze wszedł w mecz. Początek spotkania należał do reprezentanta Sbornej, który zanotował breaka i wyszedł na prowadzenie 3-1. W piątym gemie Gabaszwili miał kolejną szansę na przełamanie, ale majorkanin tym razem wyszedł z opresji obronną ręką. Druga część seta potoczyła się już pod dyktando króla mączki. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego wygrał pięć z sześciu kolejnych gemów i tym samym objął prowadzenie w meczu (6-4). W drugiej partii Nadal oddał swojemu rywalowi zaledwie jednego gema i po 72 minutach zameldował się w trzeciej rundzie imprezy. Kolejnym przeciwnikiem Rafy będzie Włoch Andreas Seppi.

Żadnych problemów z awansem do 3. rundy nie miał Stanislas Wawrinka. Szwajcar niemal zmiótł z kortu Marina Cilicia, oddając mu tylko dwa gemy. Mistrz tegorocznego Australian Open pięciokrotnie przełamał serwis Chrowata, a sam ani razu nie był zagrożony utratą podania. Ponadto Helewet posłał 3 asy serwisowe i popełnił jeden podwójny błąd serwisowy. Mecz zakończył się po niespełna 45 minutach. Wawrinka zanotował dodatni bilans piłek wygranych bezpośrednio do popełnionych błędów (22-7). W następnej rundzie rozstawiony z numerem 3. tenisista zmierzy się z Hiszpanem Nicolasem Almagro.