Monachium: Zacięty bój i porażka Kubota

« powrót | Data publikacji: 30-04-2013 17:49

Łukasz Kubot stoczył niezwykle wyrównany pojedynek z Florianem Mayerem, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy w trzysetowym pojedynku. Polak odpadł tym samym z turnieju w Monachium po udanych występach w kwalifikacjach. Mecz zakończył się rezultatem 6-7 (2), 6-4, 5-7.

Pierwszy set od samego początku był bardzo nerwowy, a obaj zawodnicy nie mieli większych problemów z przełamywaniem rywali. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Polak jednak po chwili stracił przewagę. Mayer drugiego breaka wywalczył przy stanie 2-2, jednak i tym razem przeciwnik doprowadził do wyrównania. Kubot mógł zakończyć seta przy stanie 5-4, jednak nie wykorzystał piłki setowej i losy partii rozstrzygnęły się w tie-breaku, który padł łupem Niemca.

Lubinianin miał sporo problemów z utrzymaniem podania w drugiej odsłonie meczu, kiedy to Mayer dwukrotnie nie wykorzystał szans na przełamanie. Jak powszechnie wiadomo, niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było i w tym przypadku. Kubot wywalczył bowiem jedynego breaka przy stanie 4-4 i skutecznie serwował na zwycięstwo w secie.

Sytuacja z drugiej partii niemal powtórzyła się w decydującej odsłonie. Tym razem jednak czterech okazji na breaka nie wykorzystał Kubot. Łukasz musiał bronić piłki meczowej przy stanie 4-5. Z kolejnej opresji Polak musiał wychodzić w 12. gemie, jednak tym razem sprawdziło się kolejne porzekadło, gdyż Mayer wykorzystał 3. szansę na zwycięstwo w całym meczu.

Łukasz nie kończy jednak swojej przygody z imprezą w Bawarii. Polak powalczy o tytuł deblowy wraz z Santiago Giraldo.