Monachium: Australijczycy odprawili z turnieju Bednarka i Draganję

« powrót | Data publikacji: 01-05-2014 10:49

Tomasz Bednarek i Marin Draganja na 1. rundzie zakończyli swoją przygodę z turniejem rangi 250 na kortach ziemnych w Monachium. Para polsko-chorwacka przegrała na inaugurację zmagań z Lleytonem Hewittem i Marinko Matoseviciem 4-6 5-7.

Tomasz Bednarek w tym tygodniu zdecydował się na wspólny występ z Chorwatem Marinem Draganją. Para polsko-chorwacka w turnieju BMW Open w Monachium została rozstawiona z numerem 4. Na początek zmagań pabianiczanin i tenisista z Półwyspu Bałkańskiego trafili na debel australijki, Lleyton Hewitt/Marinko Matosević.

Początek spotkania należał do doświadczonego Hewitta i jego młodszego partnera. Australijczycy już w gemie otwarcia odebrali podanie Bednarkowi i pewnie zmierzali po triumf w 1. secie. Tenisiści z Antypodów w kolejnych gemach ponownie mogli się pokusić o breaka, ale ostatecznie Bednarek i Draganja wyszli z opresji obronną ręką. Pierwsza część meczu padła łupem Hewitta i Matosevicia (6-4).

Drugi set ponownie lepiej rozpoczął się dla tenisistów z Kraju Kangurów. Były lider rankingu singlowego i jego partner wyszli na prowadzenie 4-2 z przewagą przełamania. Bednarek i Draganja co prawda zniwelowali stratę breaka, ale w końcowej części seta ponownie oddali własny serwis i przegrali ostatecznie spotkanie 1. rundy 4-6 5-7.

W ćwierćfinale Hewitt i Matosević zmierzą się z parą Dustin Brown/Julian Knowle.