Mistrzowska niedziela Polaków!

« powrót | Data publikacji: 15-07-2012 11:58

Zarówno Jerzy Janowicz (w singlu), jak i Łukasz Kubot (w deblu) wzbogacili się dziś o cenne tytuły mistrzowskie. Ten młodszy triumfował w zawodach w Scheveningen, a starszy, wespół z Jeremym Chardym, wywalczył puchar na kortach w niemieckim Stuttgarcie.

Jerzyk, który w holenderskim challengerze był rozstawiony z „jedynką” nie dał najmniejszych szans reprezentantowi gospodarzy – Matwe Middelkoopowi – i pewnie wygrał w stosunku 6-2  6-2. Całe spotkanie trwało zaledwie 53 minuty, a Jerzyk kontrolował je od początku do końca. To zwycięstwo sprawi, że Janowicz (po raz pierwszy w swojej karierze) awansuje do najlepszej setki męskiego zestawienia. Taki obrót sytuacji (status gracza z TOP 100) implikuje tym, że utalentowany Polak będzie zwolniony z konieczności gry w eliminacjach do wielkoszlemowego US Open, które wystartuje w ostatnim tygodniu sierpnia.

Spory sukces na korcie zanotował dziś także inny reprezentant naszego kraju – Łukasz Kubot. Trzydziestoletni zawodnik oraz towarzyszący mu na korcie Jeremy Chardy, odprawili w finale deblowego turnieju w Stuttgarcie parę Michal Mertinak / Andre Sa. Polsko-francuski duet, podobnie jak Jurek Janowicz, stracił dziś zaledwie cztery gemy.

Spotkanie zaczęło się od znakomitej gry „naszej” dwójki, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie 5-0, a w całym pierwszym secie pozwoliła rywalom na ugranie zaledwie jednego gema (6-1). Druga część rywalizacji przebiegała w sposób dużo bardziej wyrównany, ale i tym razem górą byli Polak i Francuz. Słowacko-brazylijskiemu duetowi nie pomogła nawet przerwa spowodowana opadami deszczu (przy stanie 4-3 dla Kubota i Chardy’ego) i ostatecznie ulegli oni mistrzowskiej dwójce w stosunku 1-6  3-6.