Mirza: aborcja w Indiach to codzienność

« powrót | Data publikacji: 03-12-2013 21:24

Pierwsza kobieta z Indii, która wygrała turniej WTA w grze pojedynczej - Sania Mirza - podjęła temat dzieciobójstwa w swoim kraju. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, w ostatnich dwóch latach aż 12 milionów dziewczynek zostało zabitych przez dokonanie aborcji. Wielu indyjskich rodziców uważa, że wychowywanie dziewczynek jest utrudnieniem finansowym.

 

Od kilkudziesięciu lat w Indiach poczęte dzieci płci żeńskiej są poddawane aborcji. Proceder ten dokonuje się ze względu na podłoże kulturowe i dlatego też, tak trudno jest z nim walczyć.

 

- Kiedy dorastałam i chodziłam na lekcje gry w tenisa, ludzie podchodzili do moich rodziców i szydzili z nich, mówiąc: „Ona jest dziewczynką z Hyderabad (miasto w południowych Indiach). Naprawdę myślicie, że zagra na Wimbledonie?" - wyznała Mirza. Oczywiście moi rodzice nie dbali o to, co mówią inni. Moi krewni martwili się bardziej o to, że nie znajdę chłopaka, którego mogłabym poślubić. Jednak to, że jesteś nowoczesnym, wcale nie oznacza, że nie musisz przestrzegać tradycji jakie są w Indiach. Równouprawnienie kobiet i bycie tradycyjnym Hindusem mogą jednak iśc w parze.

 

Indie to kraj, w którym panuje wyraźna "moda" na wychowywanie chłopców. Mirza ma jednak tylko jedną siostrę i jak sama przyznaje, jej rodzice nie mieli potrzeby płodzenia potomka płci męskiej.

 

- Liczby są zatrważające. My jednak nie potrzebowaliśmy w rodzinie chłopca, który miałby na nas zarabiać. Po tym wszystkim, co udało nam się osiągnąć, nie musieliśmy liczyć na wsparcie. Jesteśmy dobrym przykładem dla ludzi w Indiach. Pokazujemy, że posiadanie dziewczynki to niekoniecznie obciążenie - powiedziała Sania Mirza.

 

KK / BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X