Miami: Ula dopełniła czarny dzień Polaków

« powrót | Data publikacji: 19-03-2014 23:53

Urszula Radwańska podzieliła losy trójki polskich reprezentantów, którzy już na inaugurację pożegnali się z prestiżowymi zmaganiami w Miami. Wcześniej porażkami turniej na Florydzie zakończyli Łukasz Kubot, Michał Przysiężny oraz Katarzyna Piter. Młodsza z sióstr Radwańskich, tak jak pozostała trójka, zakończyła mecz w trzech setach.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Obie zawodniczki wielokrotnie przegrywały swoje podania na przewagi. Więcej zimnej krwii zachowała jdnak rywalka. Grająca z dziką kartą Nadia Pietrowa odrobiła startę z początku i wygrała partię w stosunku 7-5. W drugiej odsłonie starcia Radwańska zdecydowanie przejęła inicjatywę. Polka kontrolowała losy seta i pojedyncza wpadka serwisowa nie przeszkodziła jej w wyrównaniu stanu rywalizacji.

Na prawdziwy rollercoaster kibice zasiedli jednak dopiero w trzecim secie. Pietrowa wyraźnie podrażniona porażką, zdecydowanie przycisnęła reprezentantkę Biało-Czerwonych i wyszła na prowadzenie 4-1. Krakowianka odrobiła jednak stratę podwójnego breaka i wyrównała. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem zapędy Polki szybko uspokoiła Rosjanka. Nadia wygrała dwa kolejne gemy i to ona w II fazie turnieju zmierzy się z turniejową czternastką, Sabine Lisicki. Mecz zakończył się po 2 godzinach i 34 minutach gry wynikiem 5-7, 6-1, 4-6.

Radwańska kontynuuje nieudany powrót na kort po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W starciu z Pietrową widoczne były jednak przebłyski zawodniczki z Krakowa, która zdecydowanie poprawiła się po ostatniej porażce 2-6, 0-6 z Aleksandrą Wozniak. To nie koniec występów Polki w marcu. Ula stanie jeszcze na starcie do walki w Monterrey.