Miami: Trudna przeprawa i IV runda Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 23-03-2014 20:53

Agnieszka Radwańska nie bez kłopotów awansowała do IV rundy zmagań w Miami. Polka po zaciętym meczu pokonała reprezentantkę Rosji, Jelenę Wiesninę i to ona powalczy o ćwierćfinał w starciu z Eliną Switoliną. Isia ma na Florydzie czego bronić, bowiem przed rokiem przegrała w półfinale tej imprezy w meczu z Sereną Williams.

Polka bardzo słabo weszła w niedzielne spotkanie. Krakowianka już w pierwszym gemie mimo prowadzenia 40:15, została przełamana. Po chwili było już 0-2, jednak Radwańska wygrała trzy kolejne partie i wyszła na prowadzenie. Gdy wydawało sie, iż Agnieszka uspokoiła swoją grę, po chwili byliśmy świadkami drugiego breaka dla Rosjanki, która i tym razem nie utrzymała przewagi. Wymagająca końcówka seta wyraźnie zmotywowała Polkę, która najpierw nie wykorzystała okazji na breaka i zakończenie seta przy stanie 5-4, obroniła trzy break pointy w następnym gemie, zaś później w końcu sfinalizowała okazję na trzecie przełamanie i wygrała 7-5.

Drugi set dobrze rozpoczął się dla Radwańskiej. Isia komfortowo wygrała na inaugurację. Jako pierwsza breaka ponownie uzyskała jednak Wiesnina. Rosjanka tak jak i w poprzednim secie, długo nie cieszyła się jednak z prowadzenia i było już 2-2. Następny gem to długie męczarnie na przewagi, które ostatecznie zakończyly się po myśli Polki. Równie mordercza partia przy serwisie Jeleny także padł łupem zawodniczki podającej. Isia od stanu 3-3 objęła inicjatywę i dzięki trzem wygranym gemom, broniąc trzech break pointów, zakończyła mecz zwycięstwem.

Isia mimo wyrównanej walki zgromadziła na swoim koncie zdecydowanie więcej wygranych piłek. Polka triumfowała w 84 wymianach, a na jej zdobycz punktową złożyło się między innymi 7 asów, 18 winnerów i aż 46 błędów rywalki. Krakowianka popełniła w całym spotkaniu 18 błędów.

Radwańska awansowała do IV rundy zmagań w turnieju WTA Premier Mandatory w Miami i w kolejnym spotkaniu zmierzy się z Ukrainką, Eliną Switoliną.