Miami: Świetny mecz i półfinał Szarapowej

« powrót | Data publikacji: 25-03-2014 20:36

Maria Szarapowa bo bardzo udanym występie pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 7-5 6-1 i awansowała do półfinału turnieju w Miami. Kolejną rywalką Rosjanki będzie albo Amerykanka Serena Williams, albo Niemka Angelique Kerber.

Maria w ubiegłym roku awansowała aż do finału turnieju Sony Open, więc brakuje jej jeszcze tylko jednego zwycięstwa aby obronić cenne oczka rankingowe. Podczas imprezy w Miami Rosjanka miewała zarówno wzloty jak i upadki, jednak ostatecznie udało jej się zajść naprawdę daleko. W meczu otwarcia czterokrotna triumfatorka wielkoszlemowych turniejów pewnie pokonała Japonkę Kurumi Narę 6-3 6-4. Od tego momentu Szarapowa musiała się sporo namęczyć, bowiem zarówno w pojedynku trzeciej rundy z Lucie Safarovą, jak i czwartej z Kirsten Flipkens, odniosła sukces dopiero po trzech wyrównanych odsłonach. Awans do półfinału zawodów zapewniła sobie po bardzo dobrym spotkaniu z Czeszką Petrą Kvitovą.

Początek spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęła rozstawiona z nr 8. Kvitova. Czeszka jak natchniona rozdzielała na drugą stronę potężne i dokładnie zagrania, rozganiając po korcie zaskoczoną Szarapową. Tenisistka z Bilovca najpierw prowadziła 3-1, natomiast nieco później 4-2. Od połowy pierwszego seta Rosjanka zaczęła stawiać zdecydowanie większy opór i udało jej się wyrównać stan rywalizacji na 4-4. W samej końcówce obie nawzajem szachowały się precyzyjnymi i potężnymi uderzeniami. Presję lepiej wytrzymała Maria, która najpierw obroniła break-pointa przy stanie 5-5, natomiast później błyskawicznie doprowadziła do rezultatu 40:0 przy zagrywce rywalki i już po pierwszej z szans wygrała premierową odsłonę.

Druga partia nie była już tak wyrównana co poprzednia. Maria niepodzielnie dominowała na korcie, trafiając niemal wszystkie trudne piłki i bardzo szybko odskoczyła na 5-0. Kvitovej udało się zapisać na swoim koncie zaledwie jednego gema i po 97 minutach gry Szarapowa awansowała do półfinału.

W półfinale prestiżowych zmagań Rosjanka zagra albo z Amerykanką Sereną Williams, albo z Niemką Angelique Kerber.