Miami: Porażka Rosolskiej w pierwszej rundzie

« powrót | Data publikacji: 24-03-2013 11:46

Alicja Rosolska i jej rumuńska partnerka Irina Begu nie wystąpią w drugiej rundzie gry podwójnej turnieju Premier Mandatory rozgrywanego obecnie w Miami. Już na starcie imprezy lepiej od nich zaprezentowały się Niemka Tatjana Malek i Tajka Tamarine Tanasugarn, które triumfowały przy wyniku 7-5 7-6(4).

Początkowo rywalkami Polki i Rumunki miały być Brytyjka Heather Watson i Nowozelandka Marina Erakovic, ale zawodniczki te wycofały się z zawodów i zostały zastąpione w drabince przez Malek i Tanasugarn.

Premierową odsłonę meczu, który rozpoczął się jeszcze w piątek, lepiej rozpoczęły Rosolska i Begu, które od razu przełamały przeciwniczki i odskoczyły im na 2-0. Niemka i Tajka odrobiły jednak tę stratę, ale nieco później ponownie oddały podanie rywalkom. Ostatecznie jednak zanotowały kolejnego rebreaka, a następnie dołożyły do tego breaka numer trzy, dzięki czemu triumfowały 7-5.

W drugiej części starcia drużyny przełamywały się wzajemnie dwukrotnie, chociaż więcej okazji ku temu miały Malek i Tanasugarn (8-3). W tie breaku, mimo zaciętej rywalizacji, lepiej zaprezentowały się Tatjana i Tamarine, do których należała końcówka dogrywki. Warto podkreślić, że w drugim secie Polka i Rumunka prowadziły już 5-3...

W trwającym ponad 98 minut spotkaniu, Begu i Rosolska nie posłały na drugą stronę kortu ani jednego asa i popełniły 4 podwójne błędy. Po pierwszym serwisie wygrały tylko 59% piłek, a po drugim 6 z 21. Obroniły 9 z 14 break pointów, a same przełamały przeciwniczki czterokrotnie.