Miami: Niełatwa przeprawa Wawrinki

« powrót | Data publikacji: 22-03-2014 17:47

Stanislas Wawrinka miał sporo kłopotów w drugiej rundzie turnieju Masters 1000 w Miami. Szwajcar dopiero po trzech odsłonach pokonał Hiszpana Daniela Gimeno-Travera (6-0 3-6 6-3).

Wawrinka w tym roku wystąpił tylko w trzech imprezach singlowych, jednak udało mu się wygrać aż dwie z nich. W otwierającym sezon turnieju w Chennai Szwajcar sięgnął po tytuł nie tracąc po drodze ani jednego seta. Nieco później po raz pierwszy w karierze wygrał imprezę wielkoszlemową, pokonując m.in. Novaka Djokovica, Tomasa Berdycha i Rafaela Nadala. Pierwszą porażkę poniósł dopiero na kortach w Indian Wells, gdzie w czwartej rundzie uległ Kevinovi Andersonowi.

W turnieju Masters 1000 w Miami Helwet został rozstawiony z nr 3. i rozpoczął zmagania dopiero od drugiej rundy. W meczu otwarcia Wawrinka podjął Hiszpana Daniela Gimeno-Travera, który zajmuje obecnie 99. miejsce w rankingu ATP.

W premierowej odsłonie triumfator tegorocznego Australian Open całkowicie dominował na korcie. W trzech pierwszych gemach Wawrinka oddał swojemu rywalowi zaledwie jeden punkt, a w sumie w przeciągu całego seta Hiszpanowi tylko raz udało się doprowadzić do stanu równowagi. Po 17 minutach Szwajcar wygrał aż 6-0.

W drugiej odsłonie obraz gry zupełnie uległ zmianie. Szwajcar już w piątym gemie stracił podanie i po chwili przegrywał 2-4. Wawrinka do końca seta nie miał ani jednej okazji na odrobienie strat, a w dziewiątym gemie ponownie oddał serwis i po niespełna godzinie gry Gimeno-Traver wyrównał stan w setach na 1-1.

Helwet znakomicie rozpoczął trzecią część meczu i już w pierwszym gemie przełamał serwis rywala. Wawrinka uważnie rozgrywał swoje kolejne podania i nie podarował Hiszpanowi ani jednej szany na powrót do tego spotkania. Pierwsza piłka meczowa dla Szwajcara pojawiła się już w dziewiątym gemie przy zagrywce Gimeno-Travera. Po bardzo głębokim zagraniu na linię tenisista z Półwyspu Iberyjskiego nie zdążył zareagować i posłał piłkę w siatkę. Wawrinka po 90 minutach awansował do trzeciej rundy (6-0 3-6 6-3).

Rywalem Stanislasa w trzeciej rundzie będzie albo Chorwat Marin Cilic, który jest rozstawiony z nr 25., albo Francuz Edouardo Roger-Vasselin.