Miami: Nadal uzupełnił grono ćwierćfinalistów

« powrót | Data publikacji: 26-03-2014 08:06

Lider światowego rankingu – Rafael Nadal – zapewnił sobie miejsce w najlepszej ósemce Mastersa Sony Open w Miami. Hiszpan w dwóch prostych setach odprawił Fabio Fogniniego 6-2  6-2.

Zwycięzca meczu wykorzystał 4 z 8 wypracowanych break pointów i stracił zaledwie 3 punkty przy swoim serwisie. Spotkanie trwało godzinę i 2 minuty.

- Byłem bardzo skoncentrowany od pierwszej do ostatniej piłki – powiedział po meczu Rafa. Mój serwis znacznie się polepszył, to bardzo ważne dla mojej gry.

Nadal stał się trzecim zawodnikiem po Marinie Cilicu i Rogerze Federerze, który zanotował 20. zwycięski mecz w tym sezonie. Co ciekawe, Fognini również miał szansę uzupełnić to grono, gdyby pokonał dziś światową „jedynkę”. Bilans tegorocznych pojedynków Włocha wynosi obecnie 19-6.

Tenisista z Majorki zagra teraz z Milosem Raonicem, dla którego zwycięski mecz IV rundy z Benjaminem Beckerem  (6-3  6-4) jest 100. wygranym starciem przez Kanadyjczyka na kortach twardych w karierze.

- Muszę spróbować narzucić Rafie swój styl gry – powiedział Raonic. Przede wszystkim chcę wykorzystać swój silny serwis, który na pewno pomoże nawiązać z nim walkę.

Zawodnik z Kraju Klonowego Liścia przegrał wszystkie 4 spotkania rozgrywane z Nadalem. Ostatni raz obaj panowie grali ze sobą podczas turnieju w Montrealu, gdzie Rafa zdobył mistrzowski tytuł.

W innym meczu rozstawiony z numerem siódmym Tomas Berdych zatrzymał dobra passę Johna Isnera w amerykańskich turniejach. Czech ograł Amerykanina wynikiem 6-3  7-5. O półfinał reprezentant naszych południowych sąsiadów powalczy z Aleksandrem Dołgopołowem, który nieoczekiwanie ograł w trzech partiach mistrza Australian Open - Stanislasa Wawrinkę.