Miami: Murray zagra z Ferrerem o tytuł

« powrót | Data publikacji: 30-03-2013 05:41

Andy Murray (ATP 3) został drugim finalistą turnieju Sony Open w Miami (z pulą nagród 4,330625 miliona dolarów). Szkot po trzysetowej potyczce (6-7[3] 6-1 6-2) pokonał Richarda Gasqueta (ATP 10). O końcowy triumf brytyjski tenisista zmierzy się ze światową „piątką” - Davidem Ferrerem (ATP 5).

Początek spotkania należał jednak do Francuza, który wyszedł na prowadzenie 4-1. Murray zdołał odrobić straty i o losach premierowej odsłony zadecydował dopiero tie-break, którego na swoją korzyść rozstrzygnął Gasquet, wygrywając w nim 7-3.

Jak się później okazało, reprezentant „Trójkolorowych” tylko w pierwszej partii nawiązał równorzędną walkę z trzecim tenisistą świata. Od początku kolejnego seta mecz należał już do Andy'ego, który dwukrotnie, w tej części batalii, znalazł sposób na gem serwisowy rywala.

Podobnie było w decydującej odsłonie. Szkot popełniał zdecydowanie mniej błędów i sprawniej poruszał się po korcie. Francuz nie mógł się przeciwstawić ofensywnej grze Murraya i oddał trzecią partię, ugrywając zaledwie 2 gemy.

Triumfator pojedynku posłał na drugą stronę kortu 6 asów serwisowych i zaliczył 75-procentową skuteczność wygrywania piłek po pierwszym podaniu. Tenisiści rozegrali między sobą 158 wymian, z czego 92 padło łupem Murraya.

- W pierwszym secie grałem dobrze, ale rywal wysoko postawił poprzeczkę, walcząc o każdą piłkę i świetnie serwując. O mojej porażce w premierowej odsłonie zadecydowało kilka błędów. Na szczęście w kolejnych odsłonach mogłem się rozwinąć i stawałem się coraz silniejszy – powiedział po meczu zwycięzca spotkania.

Murray wypowiedział się także o swoim finałowy rywalu – Davidzie Ferrerze.

- David ma świetny tydzień w Miami. Zawsze trudno mi się gra przeciwko niemu, to gracz z czołowej piątki rankingu, więc wszystko się może wydarzyć – zakończył Andy