Miami: Fatalna passa Janowicza trwa

« powrót | Data publikacji: 22-03-2014 19:59

Jerzy Janowicz już na 2. rundzie zakończył swój udział w turnieju rangi Masters 1000 w Miami. Łodzianin po słabym meczu przegrał z Hiszpanem Roberto Bautistą 4-6 1-6.

Jerzy Janowicz po raz drugi z rzędu odpadł z turnieju już po pierwszym meczu. Przed dwoma tygodniami w Indian Wells przegrał z Alejandro Fallą, a dzisiaj w Miami musiał uznać wyższość 47. rakiety globu, Hiszpana Roberto Bautisty. Polak w 1. rundzie imprezy miał wolny los z racji rozstawienia, a tenisista z Półwyspu Iberyjskiego poradził sobie ze Stevem Johnsonem.

W pierwszej części dzisiejszego meczu Jerzyk miał już problemy w 2. gemie. Hiszpan nie wykorzystał jednak piłki na przełamanie. Bautista kolejną okazję na wywalczenie przewagi miał w 4. odsłonie seta, ale Janowicz skorzystał ze swojego potężnego serwisu i oddalił zagrożenie. W kolejnym gemie sytuacja na korcie się odwróciła. Łodzianin miał aż 5 szans na breaka, ale żadnej z nich nie zdołał zapisać na swoim koncie. Kluczowym momentem premierowej partii okazał się dziesiąty gem. Wówczas przy stanie 5-4 dla Hiszpana, Janowicz fatalnie spisał się przy własnym podaniu, co skrzętnie wykorzystał Bautista, zwyciężając partię otwarcia do 4.

W drugiej części meczu Hiszpan całkowicie zdominował bezradnego Polaka. Janowicz przegrał pięć pierwszych gemów i szybko pożegnał się z nadziejami na dobry wynik w Miami. Ostetecznie po 70. minutach spędzonych na korcie Jerzyk przegrał z Roberto Bautistą 4-6 1-6.

Jerzy Janowicz w całym meczu zaserwował zaledwie jednego asa i popełnił trzy podwójne błędy serwisowe. Polak ponadto trzykrotnie stracił własny serwis, a sam nie wykorzystał aż pięciu break pointów. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie rozstawiony z numerem 14., Włoch Fabio Fognini.