Miami: Berdych nokautuje Querreya

« powrót | Data publikacji: 27-03-2013 00:34

Rozstawiony z numerem czwartym Tomas Berdych (ATP 6) w dwóch szybkich setach (6-1 6-1) rozprawił się z turniejową „siedemnastką” - Samem Querreyem (ATP 20) w czwartej rundzie turnieju Sony Open w Miami (z pulą nagdród 4,330625 miliona dolarów). Czech na wyeliminowanie Amerykanina potrzebował zaledwie 51 minut.

Zwycięzca pojedynku ośmiokrotnie stanął przed szansą przełamania rywala, z czego 5 razy udało się odebrać serwis. Obaj panowie w zawodowym cyklu spotykali się 6 razy, a było to 5. zwycięstwo światowej „szóstki”.

Bilans spotkań Berdycha w tym roku wynosi obecnie 21-5. We wszystkich turniejach w biężącym sezonie, w jakich światowa „szóstka” brała udział, zawsze osiągała ćwierćfinał. Zagrał także w finale w Marsylii (porażka z Jo-Wilfiedem Tsongą) oraz w Dubaju (porażka z Novakiem Djokovicem).

Porażka Querreya ma również aspekt historyczny. Po raz pierwszy od rozegrania pierwszej edycji turnieju w Miami w 1985 roku, żaden z Amerykanów nie dostał się do ćwierćfinału. Wcześniej z imprezy odpadli m.in. John Isner i James Blake.