Memphis: Nishikori lepszy od Cilica, koniec przygody Socka

« powrót | Data publikacji: 23-02-2013 12:26

Najwyżej rozstawiony Marin Cilic (ATP 12) przegrał w ćwierćfinale turenieju w Memphis (z pulą nagród). Jego pogromcą był Kei Nishikori (ATP 22), ktory odprawił wyżej notowanego rywala w stosunku 6-4  6-2.

Japończyk posłał na drugą stronę kortu 4 asy serwisowe i zdobył 69 procent punktów ze swojego pierwszego serwisu. Pojedynek trwał godzinę i 12 minut.

- Kluczowe było moje podanie. Zdecydowanie lepiej serwowałem i kontrolowałem mecz od pierwszej do ostatniej minuty - powiedział zwycięzca spotkania.

Tenisista z Kraju Kwitnącej Wiśni w półfinale zmierzy się z Marinko Matosevicem (ATP 53), który w trzech odsłonach (6-7[6]  6-2  6-4) wyeliminowal turniejową "siódemkę" - Aleksandra Dołgopołowa (ATP 23).

Japończyk i Australijczyk grali już ze sobą w tym roku podczas turnieju w Brisbane - wówczas lepszy okazał się azjatycki tenisista.

Tymczasem w innym ćwierćfinale zakończył dobrą passę rewelacji turnieju - Jacka Socka (ATP 168). Hiszpan w ciągu godziny i 22 minut odprawił reprezentanta gospodarzy w stosunku 6-4  6-3. Była to 300. wygrana Feliciano w zawodowej karierze.

Półfinałowym rywalem tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego będzie światowa "sześcdziesiątka trójka" - Denis Istomin (ATP 63). Gracz z Uzbekistanu okazał się lepszy od Michaela Rusella (ATP 86), którego pokonał rezultatem 6-4  7-5.