Memphis: Ćwierćfinał nie dla Kubota

« powrót | Data publikacji: 21-02-2013 18:42

Łukasz Kubot nie zdołał wywalczyć awansu do ćwierćfinału singlowej części turnieju U.S. National Indoor Tennis Championships, rozgrywanego obecnie w Memphis. W drugiej rundzie zawodów uległ 34-letniemu reprezentantowi gospodarzy Michaelowi Russelowi, który pokonał go przy wyniku 6-2 6-4.

Na dobry początek imprezy, 30-letni lubinianin wyeliminował z dalszej gry innego Amerykanina – Ryana Harrisona (6-4 6-7[4] 7-6[2]).

W premierowej odsłonie dzisiejszego starcia, Polak utracił podanie w trzecim (1-2) i siódmym gemie (2-5). Nie zdołał odrobić tych strat, przez co przegrał tę część 2-6. W tym secie udało mu się wygrać tylko 38% wszystkich punktów.

Drugą partię bitwy ponownie lepiej rozpoczął Russel. Przy wyniku 1-1 przełamał rywala „na sucho” (2-1). Lubinianin zdołał jednak doprowadzić jeszcze do remisu 3-3, ale już po kilku minutach pozwolił kolejny raz odebrać sobie serwis (4-5). Amerykanin skutecznie podawał na mecz, dzięki czemu zwyciężył 6-2 6-4.

W trwającym niespełna 63 minuty spotkaniu, reprezentant gospodarzy wykorzystał 4 z 5 breakpointowych okazji, a sam utracił podanie tylko jeden raz. Wygrał aż 74% piłek po pierwszym i 85% po drugim serwisie, a w sumie zgarnął 57 z 93 rozegranych punktów.

Kubotowi nadal pozostaje jeszcze występ w grze podwójnej turnieju. Jeszcze dziś powalczy o półfinał turnieju, a rywalami Polaka i Kanadyjczyka Daniela Nestora będą Austriak Jurgen Melzer i Niemiec Philipp Kohlschreiber.