Marsylia: Francuzi grają dalej

« powrót | Data publikacji: 21-02-2014 22:58

Richard Gasquet i Jo-Wilfried Tsonga awansowali do półfinału turnieju Open 13 w Marsylii. Pierwszy z Francuzów ograł Ivana Dodiga 7-5  6-3, drugi z nich natomiast wyeliminował Edouarda Rogera Vasselina w trzech partiach 6-7(3)  6-2  6-2.

Gasquet, który w Marsylii jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem, aby przypieczętować zwycięstwo potrzebował godziny i 24 minut. Kolejnym rywalem Richarda będzie Łotysz Ernests Gulbis. Turniejowa „ósemka” pokonała dziś Nicolasa Mahuta 6-3  7-6(1).

Tsonga natomiast na zapewnienie sobie awansu do najlepszej czwórki francuskiego czempionatu walczył przez godzinę i 52 minuty. Tenisista z Le Mans wygrał ten turniej w 2009 i 2013 roku. W meczu z Vasselinem finalista Australian Open z 2008 roku posłał na drugą stornę kortu 13 asów serwisowych i wykorzystał 4 z 8 wypracowanych break pointów.

Jo-Wilfried w półfinale zmierzy się ze sklasyfikowanym dopiero na 117. miejscu w rankingu Janem Lennardem Struffem. Niemiec potrzebował dokładnie godziny, aby wyeliminować Michaela Llodrę w stosunku 6-4  6-3.