Marsylia: Dobry początek Janowicza

« powrót | Data publikacji: 18-02-2013 20:03

Jerzy Janowicz świetnie zainaugurował turniej Open 13, który rozgrywany jest obecnie we francuskiej Marsylii. W pierwszej rundzie imprezy poradził sobie z zeszłorocznym pogromcą Rafaela Nadala – Czechem Lukasem Rosolem. 65. tenisista globu uległ mu przy rezultacie 2-6 4-6.

Zawodnicy spotkali się ze sobą na zawodowych kortach po raz trzeci. Wcześniej każdy z nich miał na swoim koncie po jednym zwycięstwie: w 2009 roku lepszy okazał się reprezentant naszych południowych sąsiadów (6-4 6-4), a dwa lata później Jerzyk (4-6 6-4 6-2).

Pierwszą część dzisiejszego meczu Jurek rozpoczął od wykorzystania trzeciego break pointa i przełamania rywala (1-0). Swoje podanie wygrał natomiast ze stratą zaledwie jednego punktu (2-0). Rosol również świetnie rozegrał serwis, który wygrał „na sucho” (1-2). Po bardzo wyrównanym gemie numer pięć, 22-letni łodzianin zanotował kolejnego breaka i powiększył przewagę na 4-1. Ponownie rewelacyjnie poradził sobie z podaniem, oddając tylko jedną piłkę, i prowadził już 5-1. Kilka minut później skutecznie serwował na seta, w którym zwyciężył 6-2.

Doskonała passa towarzyszyła Janowiczowi również w drugiej partii pojedynku. Od razu przełamał przeciwnika do zera (1-0), a następnie, mimo drobnych kłopotów, odskoczył Czechowi na 2-0. W trzecim i siódmym gemie nasz reprezentant miał możliwości na wypracowanie podwójnego breaka, ale nie zdołał z nich skorzystać (4-3). Wcześniej zdobytą przewagę utrzymał jednak aż do końca bitwy, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku triumfował 6-2  6-4.

W pojedynku trwającym niespełna 64 minuty, Jerzyk posłał  na drugą stronę kortu aż 9 asów i popełnił tylko jeden podwójny błąd. Wygrał 78% piłek po pierwszym i 68% po drugim podaniu. Zdołał wykorzystać 3 z 9 break pointów, podczas gdy jego rywal nie wypracował ani jednej takiej sposobności. W sumie Polak zanotował 59 ze 102 rozegranych punktów.

Kolejnym przeciwnikiem gracza rozstawionego z numerem siódmym będzie jeden z reprezentantów gospodarzy: Julien Benneteau lub Lucas Pouille.