Marsylia: Berdych i Tsonga powalczą o tytuł

« powrót | Data publikacji: 23-02-2013 19:31

Światowa "szóstka" i "ósemka" - Tomas Berdych (ATP 6) i Jo-Wilfried Tsonga (ATP 8) powalczą jutro o mistrzowską koronę turnieju w Marsylii (z pulą nagród 528,135 tysiąca euro). Zarówno Czech jak i Francuz w łatwy sposób pokonali swoich półfinałowych rywali.

Berdych w stosunku 6-2  6-1 pokonał Dimitrija Tursunova (ATP 119). Reprezentant naszych południowych sąsiadów wygrał aż 25 z 27 piłek ze swojego piewszego serwisu i czterokrotnie przełamał podanie przeciwnika (po 2 razy w każdej partii). Czech polepszył tym samym bilans spotkań z Tursunovem do 6-1.

Najwyżej rozstawiony zawodnik zawalczy o 9. tytuł mistrzowski w karierze. W ubiegłym roku Berdych zdobył 2 trofea - w Montpellier i Sztokholmie.

Finałowy rywal czeskiego tenisisty - Jo-Wilfried Tsonga w dwóch szybkich setach (6-2  6-2) odprawił swojego rodaka - Gillesa Simona (ATP 13). Mecz, w, którym zawodnik z Le Mans wykorzystał 4 z 10 wypracowanych break pointów, trwał zaledwie godzinę i 3 minuty.

Faworytem finałowego pojedynku wydaje się być Berdych, który wygrał 4 na 5 rozegranych spotkań z Tsongą. Ostatni raz obaj panowie mieli ze sobą do czynienia podczas ostatnich londyńskich finałów ATP World Tour, w których Czech w rozgrywkach grupowych okazał się lepszy, wygrywając w trzech setach 7-5  3-6  6-1.