Madryt: Williams i Szarapowa zdemolowały rywalki

« powrót | Data publikacji: 04-05-2014 18:56

Serena Williams i Maria Szarapowa w tempie niemal ekspresowym awansowały do drugiej rundy turnieju rangi Premier Mandatory w Madrycie. Obie tenisistki oddały swoim rywalkom zaledwie trzy gemy.

Williams, która broni tytułu na kortach w Madrycie, pojawiła się na korcie po miesięcznej przerwie. Amerykanka bowiem po porażce w meczu otwarcia w Charleston postanowiła odpocząć od tenisa i nieco się "zregenerować" mentalnie. Najwyżej rozstawiona tenisistka ma szansę zdobyć trzeci tytuł z rzędu na madryckiej ziemi.

Serena w meczu otwarcia trafiła na utalentowaną 17-latkę, Belindę Bencic, która musiała przebijać się przez kwalifikacje, aby wystąpić w imprezie głównej. Amerykanka w premierowej odsłonie popełniała momentami sporo prostych błędów, dlatego też najpierw musiała bronić dwóch break-pointów przy stanie 1-1, a nieco później pozwoliła rywalce na odrobienie strat i doprowadzenie do rezultatu 2-3. Od tego momentu obecna liderka zaczęła grać swoje i oddała Bencic tylko jeden punkt, kończąc po 32 minutach premierową odsłonę.

W drugim secie Serena grała jak natchniona, trafiając w kort niemal wszystkie mocne uderzenia. W pierwszych trzech gemach Amerykanka nie straciła ani jednego punktu. Obrończyni tytułu w mgnieniu oka objęła prowadzenie 5-0 i miała nawet szansę na 6-0. Amerykanka zmarnowała jednak piłkę meczową i spotkanie zakończyła dopiero przy własnej zagrywce (6-2 6-1). W drugiej rundzie najlepsza obecnie tenisistka świata spotka się z Chinką Shuai Peng.

Szarapowa przyjechała do Madrytu mając na koncie pierwszy tytuł w tym sezonie. Rosjanka po raz trzeci z rzędu wygrała zmagania w Stuttgarcie, pokonując w finale Serbkę Anę Ivanovic. W turnieju Mutua Madrid Open Maria została rozstawiona z nr 8., a w meczu otwarcia trafiła na Czeszkę Klarę Koukalovą.

Rosjanka poza swoją bardzo dobrą grą, dostała również mnóstwo prezentów od rywalki, która często posyłała proste piłki w siatkę. Maria bardzo szybko objęła prowadzenie 5-0, notując po drodze dwa przełamania. Klarze w samej końcówce udało się obronić jeden serwis i premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 6-1 na korzyść 4-krotnej triumfatorki wielkoszlemowej.

W drugiej odsłonie Rosjanka od stanu 1-1 wygrała trzy gemy z rzędu, obejmując wyraźne prowadzenie 4-1. Koukalovej udało się zniwelować część strat, jednak w końcówce jeszcze raz straciła serwis i musiała pogodzić się z porażką. Po 65 minutach rywalizacji Szarapowa awansowała do drugiej rundy, w której zagra z Amerykanką Christiną McHale.