Madryt: Ula przegrywa z 348. tenisistką świata

« powrót | Data publikacji: 02-05-2014 15:10

Urszula Radwańska niestety nie zdołała wygrać ani jednego meczu w kwalifikacjach do turnieju rangi Premier Mandatory w Madrycie. Polska zawodniczka przegrała w pierwszej rundzie z 348. zawodniczką kobiecego zestawienia - Hiszpanką Laurą Pous-Tio 3-6 6-2 4-6.

Młodsza z krakowskich sióstr nie odniosła w tym sezonie jeszcze ani jednego zwycięstwa w rozgrywkach WTA. Naszej reprezentantce udało się awansować tylko do ćwierćfinału imprezy rangi ITF w Midland.

W eliminacjach do turnieju Mutua Madrid Open Polka została rozstawiona z nr 10. W pierwszej rundzie trafiła na, notowaną obecnie na 348. pozycji, Hiszpankę Laurę Pous-Tio, która otrzymała od organizatorów "dziką kartę". Zawodniczka z Półwyspu Iberyjskiego w październiku kończy 30 lat, a w swojej dotychczasowej karierze tylko raz awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowej imprezy.

W premierowej odsłonie Ula prowadziła już 3-0, jednak od tego momentu przegrała wszystkie pozostałe gemy i po 42 minutach traciła do rywalki dystans seta (3-6). W drugiej partii krakowianka prezentowała się zdecydowanie lepiej i w mgnieniu oka objęła prowadzenie aż 4-1. Polce udało się dowieźć przewagę do końca i wyrównała stan rywalizacji na 1-1 (6-2).

W decydującej odsłonie Radwańska przegrywała już 4-1, jednak zdołała wrócić do spotkania i nie tylko wyrównała na 4-4, ale również wypracowała sobie dwa break-pointa na kolejne przełamanie. Polka niestety nie wykorzystała ani jednej z szans i po chwili sama pozwoliła rywalce na uzyskanie dwóch okazji, które były zarazem piłkami meczowymi. Ula po nieco ponad dwóch godzinach przegrała z posiadaczką dzikiej karty 3-6 6-2 4-6.