Madryt: Szarapowa w opałach, zwycięstwo Li

« powrót | Data publikacji: 06-05-2014 15:59

Maria Szarapowa była o krok od porażki z Christiną McHale w drugiej rundzie turnieju Mutua Madrid Open. Rosjanka zdołała jednak uciec spod przysłowiowej "kosy" i wybroniła się z rezultatu 1-4 w trzecim secie. Bez problemów do dalszej fazy imprezy awansowała natomiast wiceliderka rankingu - Chinka Li Na.

Szarapowa, która na kortach w Madrycie broni punktów za ubiegłoroczny finał, w meczu otwarcia pewnie pokonała Czeszkę Klarę Koukalovą 6-1 6-2. W drugiej rundzie na Rosjankę czekała Amerykanka Christina McHale, która obecnie jest notowana na 56. miejscu. Z pewnością mało kto się spodziewał, że 21-latka sprawi ogromne problemy 4-krotnej triumfatorce wielkoszlemowej, a co więcej, będzie o krok od wielkiej wygranej.

Przebieg premierowej odsłony nie był zaskoczeniem. Maria dwukrotnie przełamała swoją rywalkę - w czwartym i szóstym gemie - natomiast sama nie podarowała jej ani jednego break-pointa i po 33 minutach wygrała 6-1. W drugim secie młoda Amerykanka stawiała zdecydowanie większy opór i aż do stanu 5-4 dla Christiny, obie utrzymywały własne zagrywki. Szarapowa pomimo dwóch szans na wyrównanie, przegrała wszystkie pozostałe punkty i do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebna była trzecia partia. W decydującej odsłonie McHale zupełnie niespodziewanie objęła prowadzenie 4-1, a nieco później miała piłkę na 5-2. Znana z żelaznej psychiki Maria ani myślała się poddać i rozstrzygnęła po swojej myśli wszystkie pozostałe gemy, wygrywając po niemal 2 i pół godzinie walki 6-1 4-6 6-4.

W trzeciej rundzie madryckiego turnieju rozstawiona z nr 8. Szarapowa spotka się albo z Australijką Samanthą Stosur, albo z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Zdecydowanie mniej problemów z awansem do dalszej fazy imprezy miała druga rozstawiona - Li Na. Triumfatorka tegorocznego Australian Open potrzebowała 80 minut aby pokonać swoją rodaczkę Jie Zheng 6-2 6-3. Kolejną rywalką Azjatki będzie Amerykanka Sloane Stephens, która pokonała dzisiaj Czeszkę Petrę Cetkovską.