Madryt: Radwańśka zagra z Szarapową

« powrót | Data publikacji: 09-05-2014 19:22

Trzech setów potrzebowała Agnieszka Radwańska, by zameldować się w półfinale turnieju w Madrycie. Isia z problemami ograła Carolinę Garcię w stosunku 6-4  4-6  6-4. Kolejną rywalką krakowianki będzie Maria Szarapowa.

Obie panie przełamały się nawzajem na początku premierowej odsłony. Przy stanie 3-3 Agnieszka przeszła do ofensywy i zaczęła skutecznie napierać na serwis Francuzki. Po długim gemie na przewagi i wywalczeniu przez Polkę aż 8 break pointów udało się wygrać podanie przeciwniczki po raz drugi. Radwańska dowiozła prowadzenie do końca seta, zamykając go po 45 minutach.

W drugiej partii obie panie lepiej returnowały niż serwowały – w pierwszych sześciu gemach dwukrotnie traciły podania. Do stanu 5-4 nikt nie pokusił się o uzyskanie przewagi. Dopiero reprezentantka Francji niespodziewanie wywalczyła 2 piłki setowe i doprowadziła do remisu.

Trzecia odsłona poza gemem otwarcia nie obfitowała już w kolejne przełamania. Autorką jedynego breaka w tej części meczu okazał się Radwańska. Polka mogła już zakończyć batalię w 9. gemie, wypracowując pierwszego meczbola. Aga zakończyła pojedynek dopiero przy swoim serwisie. Tenisistki spędziły na korcie łącznie 2 godziny i 19 minut.

Półfinałowa rywalka Polki – Maria Szarapowa – poradziła sobie w ćwierćfinale z Na Li, wygrywając po trzech odsłonach 2-6  7-6(3)  6-3. Będzie to 13. pojedynek Rosjanki i Polki w zawodowym cyklu. Bilans spotkań przemawia za reprezentantką naszych wschodnich sąsiadów (9-3). „Masza” wygrała z Radwańską wszystkie 3 mecze rozgrywane na mączce, w tym ich ostatni pojedynek sprzed dwóch tygodni w Stuttgarcie (6-4  6-3).