Madryt: Nadal w grze o swój 7. finał z rzędu

« powrót | Data publikacji: 11-05-2013 01:26

Rafael Nadal osiągnął półfinał turnieju Mutua Madrid Open. Hiszpan, mimo straty pierwszego seta w całych zawodach, pokonał ostatecznie swojego rodaka Davida Ferrera w stosunku 4-6  7-6(3)  6-0. Pojedynek trwał 2 godziny i 37 minut.

Było to 18. zwycięstwo Rafy w 22 meczach przeciwko swojemu ostatniemu rywalowi. Pierwsze spotkanie panowie stoczyli w 2004 roku w Stuttgarcie.

- David to wymagający przeciwnik. Bardzo się cieszę, że znów mogę grać przeciwko graczom takiego kalibru. Uważam, że rozegrałem bardzo dobry pojedynek – powiedziała po meczu światowa „piątka”.

- Mój rywal grał na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Miał świetne uderzenia z forhendu, na które ciężko mi było odpowiedzieć – zakończył hiszpański „numer 2”.

Premierowa odsłona nieoczekiwanie padła łupem Ferrera, który, ze względu na siedmiomiesięczną kontuzję Nadala, prześcignął go w rankingu ATP.  Druga partia przyniosła po 3 breaki dla każdego tenisisty i rywalizację musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym lepszy okazał się Rafa. Kolejny set to już absolutna dominacja „króla kortów ziemnych”, który nie pozwolił rywalowi na ugranie choćby jednego gema.

Nadal polepszył swój bilans spotkań w tym sezonie do 29-2 i celuje w swój 7. finał w turnieju ATP World Tour z rzędu. Były lider męskiego zestawienia wygrywał imprezę w Madrycie w 2005 i 2010 roku.

Gracz z Manacor zajmuje obecnie 3. miejsce w Open Erze pod względem tytułów mistrzowskich (39) zdobytych na ceglanej mączce.  Jak do tej pory, lepsi okazali się jedynie Guillermo Vilas (45) i Thomas Muster (40).

Kolejnym rywalem Nadala będzie także jego rodak – Pablo Andujar. Grający w turnieju z dziką kartą zawodnik dotarł do półfinału, pokonując wynikiem 6-3  7-5 Keia Nishikoriego. Tenisiści spędzili na korcie niespełna 2 godziny.