Madryt: Murray nie sprostał Berdychowi

« powrót | Data publikacji: 11-05-2013 01:44

Andy Murray po raz kolejny nie może zaliczyć turnieju na kortach ziemnych do udanych. Po szybkiej porażce w Monte Carlo, Szkot odpadł w ćwierćfinale zawodów Mutua Madrid Open. Pogromcą światowej „trójki” okazał się Czech Tomas Berdych, wygrywając wynikiem 7-6(3)  6-4.

Reprezentant Zjednoczonego Królestwa ani razu nie pokonał Berdycha na ceglanej mączce (bilans 0-3). Ma także niekorzystny ogólny bilans pojedynków ze swoim ostatnim przeciwnikiem  (4-5).

Na początku meczu wszystko szło jednak po myśli Murraya. Już w gemie otwarcia wywalczył break pointa, a następnie w 7. gemie nie zaprzepaścił okazji na przełamanie. Gem później, Berdych odpowiedział rebreakiem i to doprowadziło do dogrywki, w której szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła światowa „szóstka”.

Drugi set obfitował w jeszcze więcej emocji, gdyż w pierwszym gemie tym razem został przełamany mistrz US Open z ubiegłego roku. Po chwili tenisista odkuł się i wygrał podanie przeciwnika, ale to Berdych powiedział ostatnie słowo, zmuszając rywala do straty podania. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie i utrzymał wypracowaną przewagę do końca spotkania.

- Czułem, że jestem w stanie wygrać pierwszego seta, a jak wiadomo, wolę przystąpić do kolejnej odsłony jako zwycięzca. Nigdy nie jest łatwo wygrać z Andym, to fantastyczny tenisista. Nawet jeśli gramy 2 sety, są to bardzo długie wyrównane partie - powiedział zwycięzca meczu.

- Ten tydzień był lepszy niż w Monte Carlo, więc wszystko idzie w dobrym kierunku - stwierdził Murray. Tomas bardzo dobrze radzi sobie na mączce, więc mialem utrudnione zadanie. Mimo porażki, ogólnie jestem zadowolony. Myślę, że to nie jest jeszcze to, czego chcę, ale mam nadzieję, że wysoka forma przyjdzie przed Roland Garros - zakończył.

Po porażce Murraya, Rafael Nadal został jedynym graczem z Top 5, który wciąż liczy się w grze o mistrzowską koronę. Przed Andym odpadł Roger Federer (porażka z Keiem Nishikorim) oraz Novak Djokovic (porażka z Grigorem Dimitrovem). Nadal natomiast, o wejście do finału zagra jutro z Pablo Andujarem.