Madryt: Szarapowa za mocna dla Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 10-05-2014 16:16

Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale turnieju rangi WTA Premier Mandatory w Madrycie z Marią Szarapową 1-6 4-6. Polka na kortach w stolicy Hiszpanii powtórzyła swój najlepszy wynik z 2012 roku.

Agnieszka Radwańska na półfinale zakończyła swoje zmagania w turnieju rangi Premier Mandatory w Madrycie. Polka po zwycięstwie kolejno nad Eugenie Bouchard, Swietłaną Kuzniecową, Robertą Vinci i Carolinę Garcią, nie sprostała w sobotę Marii Szarapowej. Krakowianka nie zdołała zrewanżować się Rosjance za niedawną porażkę w ćwierćfinale turnieju w Stuutgarcie.

Początek meczu został całkowicie zdominowany przez Szarapową. Rosjanka już w gemie otwarcia uzyskała dwie szanse na przełamanie i wykorzystała po błędzie Polki pierwszą okazję. W trzeciej odsłonie seta reprezentantka Sbornej po raz drugi w meczu uzyskała przewagę breaka i na tablicy wyników pojawił się rezultat 3-0. W kolejnym gemie Szarapowa popełniła jednak dwa podwójne błędy i Polka w końcu zdobyła gema. Niestety na więcej Isię w tej części meczu nie było już stać. Rosjanka dorzuciła kolejne dwa break pointy i ostatecznie po zaledwie 23 minutach gry wygrała premierową partię 6-1.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Rosjanka od razu przełamała Polkę i po kilku minutach prowadziła 3-0. W czwartym gemie mistrzyni Rolanda Garrosa miała kolejne szanse na breaka, ale Radwańska obroniła się przed utratą kolejnego podania i po raz pierwszy wygrała gema przy własnym serwisie. Od stanu 1-3 na korcie przejęła inicjatywę krakowianka. Agnieszka przełamała popełniającą błędy Szarapową, obejmując prowadzenie 4-3. Finalistka Wimbledonu nie wykorzystała jednak okazji i w ósmym gemie oddała podanie. Dziewiąta rakieta globu poszła za ciosem, wygrywając najpierw swoje podanie, a w 10. gemie przy serwisie Polki pokusiła się o decydującego breaka. Ostatecznie Szarapowa pokonała naszą rodaczkę 6-1 6-4.

Rosjanka w całym meczu zaserwowała 4 asy i popełniła dwa podwójne błędy serwisowe. Ponadto Maria wykorzystała siedem z dwunastu szans na przełamanie. Szarapowa zakończyła spotkanie z dodatnim bilansem winnerów do niewymuszonych błędów (28-16). Agnieszka w tym elemencie gry zapisała na swoim koncie zaledwie 4 winnery i 12 własnych pomyłek. Nasza najlepsza tenisistka ponadto zdobyła trzy breaki i zaserwowała jednego asa.

W jutrzejszym meczu o tytuł Szarapowa zmierzy się z Simoną Halep. Rumunka po trzysetowym boju pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą.