Madryt: Berdych i Tsonga zameldowali się w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 09-05-2013 20:43

Szósta „rakieta” świata – Tomas Berdych – zagra z Andym Murrayem lub Gillesem Simonem w ćwierćfinale turnieju Mutua Madrid Open. Po wyeliminowaniu Jerzego Janowicza, Czech tym razem okazał się lepszy od Kevina Andersona, którego ograł wynikiem 7-6(5)  7-5. W najlepszej ósemce zameldował się również inny zawodnik z Top 10 – Jo-Wilfried Tsonga.

Anderson miał bardzo dobrą sytuację w premierowej odsłonie, gdy po przewadze jednego przełamania serwował na seta. W tym momencie rebreaka wywalczył Berdych i doprowadził do tie-breaka, którego wygrał do pięciu. W drugiej partii obaj panowie konsekwentnie wygrywali swoje podania aż do 11. gema, w którym podanie stracił gracz z RPA. Reprezentant naszych południowych sąsiadów wykorzystał szansę i swoim podaniem przypieczętował awans do najlepszej ósemki hiszpańskiego czempionatu. Mecz trwał godzinę i 53 minut.

Jo-Wilfried Tsonga również zagra w ćwierćfinale, a stało się to za sprawą zwycięstwa nad Hiszpanem Fernando Verdasco. Francuz ograł rywala w stosunku 4-6  6-3  6-2 w ciągu godziny i 49 minut. Tenisista z Le Mans polepszył swój bilans spotkań z ostatnim przeciwnikiem do 3-1.

Reprezentant „Trójkolorowych” po raz piąty zagra w tym sezonie w ¼ finału zawodów ATP World Tour. Jego kolejnym oponentem będzie zwycięzca ubiegłotygodniowego turnieju w Oeiras – Stanislas Wawrinka lub niedawny pogromca Novaka Djokovica – Grigor Dimitrov.