Luksemburg: Voegele znów lepsza od Stephens

« powrót | Data publikacji: 18-10-2013 19:00

Stefanie Voegele awansowała do półfinału turnieju BGL BNP Paribas Luxembourg Open, który rozgrywany jest na kortach twardych w Luksemburgu. Szwajcarka ponownie na etapie ćwierćfinału spotkała się z Amerykanką Sloane Stephens, którą i tym razem pokonała w trzech setach (6-3 3-6 6-2). Kolejną rywalką 23-letniej tenisistki będzie reprezentantka Niemiec, Annika Beck.

Stepens i Voegele również w ubiegłym tygodniu grały ze sobą w ćwierćfinale imprezy WTA, która organizowana była w Linzu. Wówczas Szwajcarka przegrywała już 2-5 w decydującej odsłonie, jednak udało jej się odwrócić losy tego spotkania i rozstrzygnąć na swoją korzyść pięć kolejnych gemów (6-7(3) 6-4 7-5).

23-letnia tenisistka dopiero pod koniec tego roku zaczęła osiągać lepsze rezultaty i dochodzić wyżej w turniejowych drabinkach. Voegele ostatnimi czasy stoczyła nawet bardzo wyrównany pojedynek z Agnieszką Radwańską, który nieznacznie przegrała 6-4 4-6 4-6. Szwajcarka zajmuje obecnie 54. miejsce w rankingu WTA a jej najlepszym wielkoszlemowym osiągnięciem jest trzecia runda tegorocznego Rolanda Garrosa.

Kolejną rywalką Stefanie będzie Annika Beck, która dopiero po tie - breaku decydującego seta odprawiła z imprezy Katarzynę Piter. 19-letnia Niemka zajmuje obecnie 57. miejsce w kobiecym zestawieniu a jej najlepszym osiągnięciem jest półfinał BNP Paribas Katowice Open, w którym przegrała z późniejszą triumfatorką imprezy, Włoszką Robertą Vinci.