Londyn: Zwycięstwo Frytki i Matki na dobry początek

« powrót | Data publikacji: 04-11-2013 15:11

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski udanie zadebiutowali w turnieju ATP World Tour Finals. W swoim pierwszym spotkaniu grupowym polska para pokonała Aisama-ul-Haq Qureshiego i Jeana-Juliena Rojera w dwóch setach 6-3 7-6(8).

Biało-czerwoni nie zaczęli dobrze pojedynku, bowiem już przy pierwszym podaniu stracili gema. Fyrstenberg i Matkowski rzucili się do odrabiania strat. Przycisnęli rywali kolejno w 6. i 8. gemie i dzięki temu wyszli na prowadzenie. Polacy zakończyli premierową odsłonę po pół godzinie gry.

W drugim secie oba duety pilnowali swoich serwisów. Przy stanie 2-1 Polacy byli wprawdzie pod presją, ale udało im się wybronić 2 break pointy. W 11. gemie Mariusz i Marcin ponownie znaleźli sposób na gema serwisowego rywali i do postawienia kropki nad „i” potrzebowali zaledwie jednego wygranego podania. Pakistańsko-holenderska dwójka nie zamierzała jednak składać broni i zdołała ugrać jeszcze rebreaka, doprowadzając do dogrywki.

W tie-breaku obie pary szły punkt za punkt. Dopiero przy stanie 8-8 Polacy zdołali ugrać 2 piłki z rzędu i przy 3. piłce meczowej przypieczętowali zwycięstwo. Mecz trwał trochę ponad półtorej godziny.

Fyrstenberg i Matkowski w grupowych rozgrywkach zagrają jeszcze z braćmi Bobem i Mike’em Bryanami oraz z Ivanem Dodigiem i Marcelo Melo.