Londyn: Murray nie obroni tytułu. Sensacyjna porażka Szkota

« powrót | Data publikacji: 12-06-2014 20:25

Andy Murray nie obroni mistrzowskiego tytułu wywalczonego w ubiegłym roku w turnieju AEGON Championships, który organizowany jest na kortach trawiastych w Londynie. Szkot w trzeciej rundzie przegrał z Czechem Radkiem Stepankiem 6-7(10) 2-6.

Szkot w ubiegłym roku wygrał imprezę rozgrywaną w stolicy Anglii, pokonując po drodze m.in. Jo-Wilfrieda Tsongę i Marina Cilica. W tegorocznych zmaganiach w Londynie Andy został rozstawiony z nr 3., bowiem oprócz niego na kortach pojawili się Stanislas Wawrinka i Tomas Berdych. Triumfator Wimbledonu 2013 rozpoczął zmagania od drugiej rundy, w której pewnie pokonał Francuza Paula-Henri Mathieu 6-4 6-4. W kolejnej fazie imprezy Szkot podjął Radka Stepanka, 42. zawodnika męskich rozgrywek. Czech rundę wcześniej pokonał Australijczyka Bernarda Tomica.

W premierowej odsłonie Andy zdecydowanie nie miał szczęścia, bowiem w tie-breaku objął prowadzenie 6-2 i zmarnował aż cztery piłki setowe. Nieco później Szkot wypracował sobie cztery kolejne okazje na zakończenie partii, jednak ponownie roztrwonił przewagę i na tablicy wyników pojawił się remis 10-10. Radkowi w dodatkowej rozgrywce wystarczyła jedna piłka setowa i to on po 78 minutach wygrał 12-10.

W drugim secie Murray ani razu nie zagroził Stepankowi przy jego podaniu, natomiast sam aż dwukrotnie został przełamany. Po niemal dwóch godzinach rywalizacji Czech sprawił wielką niespodziankę, eliminując Murraya w początkowej fazie turnieju.