Londyn: Djokovic znów lepszy od Federera

« powrót | Data publikacji: 06-11-2013 00:07

Roger Federer nie zrewanżował się Novakowi Djokovicowi za przegrany półfinał w turnieju w Paryżu sprzed kilku dni. Serb ponownie okazał się lepszy od Szwajcara i tak jak w ostatnią w sobotę, również ograł rywala w trzech setach. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-4  6-7(2)  6-2.

Od początku meczu obaj panowie pilnowali swoich serwisów. Przez pierwsze 8 gemów żaden z tenisistów nie pokusił się nawet o zdobycie break pointa. Djoko zaatakował dopiero w 10. gemie, kiedy wydawało się, że losy premierowej odsłony rozstrzygną się w tie-breaku. Zawodnik z Belgradu po raz pierwszy wywalczył przełamanie i zamknął partię po 38 minutach.

W drugim secie obaj panowie nie byli już tak skuteczni przy swoich podaniach. Od stanu 2-2 do 5-5 tenisiści wymienili się dwoma przełamaniami. Roger mógł zakończyć seta w 10. gemie, ale nie potrafił wykorzystać piłki setowej. Szwajcarski maestro zdołał jednak wyrównać w ogólnym stanie spotkania, wygrywając tie-breaka do dwóch.

W decydującej odsłonie Roger nie mógł już dotrzymać kroku światowej „dwójce”.Federer dwukrotnie stracił podanie i po raz drugi w ciągu czterech dni musiał uznać wyższość Djokovica. Batalia trwała 2 godziny i 28 minut.

Dzięki temu zwycięstwu Novak zajmuje obecnie 2. miejsce w grupie B tuż za Juanem Martinem del Potro, który ograł wczoraj Richarda Gasqueta w stosunku 6-7(4)  6-3  7-5.

Popularny „Nole” jest obrońcą tytułu mistrzowskiego w finałach ATP. Walczy także o odzyskanie prowadzenia w światowym rankingu. Jeżeli Djokovicowi uda się powrócić na 1. miejsce męskiego zestawienia po zawodach w Londynie, zakończy sezon na tenisowym tronie po raz trzeci z rzędu.