Linz: Trudna przeprawa Kerber

« powrót | Data publikacji: 09-10-2013 20:59

Angelique Kerber, która w ostatniej chwili zgłosiła się do turnieju Generall Ladies Linz, już w pierwszej rundzie napotkała spore kłopoty. Najwyżej rozstawiona tenisistka przegrała pierwszego seta aż 0-6 z Rumunką Monicą Niculescu, jednak szybko pozbierała się po wcześniejszym niepowodzeniu i pewnie triumfowała w dwóch pozostałych odsłonach (0-6 6-1 6-2). Niemka walczy w Austrii nie tylko o cenne punkty, ale także o prawo udziału w Mistrzostwach WTA.

Kerber bardzo słabo zagrała w pierwszej odsłonie dzisiejszego spotkania, popełniając po drodze dużo prostych błędów. Niemka ponadto zupełnie nie radziła sobie ze sjajsem forhendowym Rumunki, którym ta odgrywała niemal każdą piłkę. Chodząca konsekwentnie do siatki Niculescu już na początku przełamała rywalkę, wypracowując sobie dwa break - pointy. Kolejne straty serwisu wyraźnie poirytowały Angelique, która oddawała punkt za punktem i w statystycznym podsumowaniu wygrała tylko 10 na 24 rozegrane piłki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 0-6 i trwał 23 minuty.

Od początku drugiej odsłony Niemka zaczęła grać zdecydowanie lepiej. Częściej posyłała rywalce piłki na bekhend i skutecznie mijała ją przy siatce. Sytuacja na korcie zupełnie się odwróciła, bowiem teraz to Kerber bardzo szybko objęła prowadzenie 3-0, notując po drodze cenne przełamanie. Najwyżej rozstawiona tenisistka straciła tylko jednego gema i po 60 minutach rywalizacji doprowadziła do remisu 1-1.

Trzeci set również rozpoczął się po myśli tegorocznej finalistki z Tokio, która za trzecią szansą uzyskała przewagę przełamania (1-0). Po obronie break - pointów w szóstym gemie, Niemka jeszcze raz odebrała podanie Rumunce i była już bliska sukcesu w tym spotkaniu (5-2). Kerber w mgnieniu oka wypracowała sobie trzy piłki meczowe i po udanej akcji wolejowej, awansowała do drugiej rundy austriackiej imprezy.

Kolejną rywalką 25-letniej tenisistki będzie jeszcze jedna reprezentantka Rumunii - Alexandra Cadantu.