Linz: Kerber o krok od Istambułu

« powrót | Data publikacji: 10-10-2013 22:29

Najwyżej rozstawiona tenisistka - Angelique Kerber - awansowała do ćwierćfinału turnieju Generali Ladies Linz, rozgrywanego na kortach twardych w Austrii. Niemka potrzebowała zaledwie 50 minut aby odprawić z imprezy Rumunkę Alexandrę Cadantu (6-1 6-0). Kerber musi wygrać jeszcze tylko jedno spotkanie, aby zapewnić sobie udział w Mistrzostwach WTA.

Jak na razie cztery tenisistki walczą o prawo gry w turnieju zwieńczającym kobiece rozgrywki, który już po raz ostatni odbędzie się na kortach twardych w Istambule. Zdecydowanie w najkorzystniejszej sytuacji jest reprezentantka Niemiec, która już jutro będzie miała szansę zająć ostatnie, premiowane awansem, miejsce. Jeśli Kerber pokona Austriaczkę Patricię Mayr - Achleitner i osiągnie półfinał w Linzu, wówczas pozostałe tenisistki nie będą się już liczyły w walce o udział w Mistrzostwach WTA.

Niemka bardzo dobrze rozpoczęła dzisiejsze spotkanie i już na początku odebrała podanie rywalce, tracąc po drodze tylko jeden punkt (1-0). Pomimo bardzo długich wymian, to Kerber wygrywała najważniejsze piłki i szybko uzyskała aż trzypunktową przewagę (3-0). W szóstym gemie Rumunce udało się wygrać honorowego gema i obronić pierwszą piłkę setową (1-5). Najwyżej rozstawiona tenisistka już kilka minut później wypracowała sobie trzy kolejne szanse na skończenie partii i po zaledwie 25 minutach objęła prowadzenie 1-0 (6-1).

Na początku drugiej odsłony to Kerber musiała bronić serii break - pointów, jednak poradziła sobie z tym zagrożeniem i wyszła na prowadzenie 1-0. Niemka bardzo szybko wypracowała sobie dwie szanse na przełamanie serwisu rywalki i podobnie jak w poprzednim secie, odskoczyła na 3-0. Od tego momentu Rumunce ani razu nie udało się doprowadzić nawet do stanu równowagi i po zaledwie 51 minutach spędzonych na korcie przegrała 1-6 0-6.

Kolejną rywalką Kerber będzie reprezentantka gospodarzy - Patricia Mayr Achleitner. Austraiczka zajmuje obecnie 107. miejsce w rankingu WTA, a w turnieju głównym występuje dzięki dzikiej karcie.