Le Gosier: Bednarek z tytułem w deblu

« powrót | Data publikacji: 07-04-2014 19:30

Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin wygrali rywalizację w grze podwójnej w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Le Gosier. W finale para polsko-kanadyjska pokonała najwyżej rozstawionych w imprezie Niemca Gero Kretschmera i Nowozelandczyka Michaela Venusa 7-5 6-7 (5) 10-8.

Tomasz Bednarek sięgnął po drugi triumf w tym roku w turnieju rangi ATP Challenger Tour. Wcześniej polski deblista zdobył tytuł wspólnie z Finem Henrim Kontinenem w Heilbronn. Tym razem pabianiczanin okazał się najlepszy w imprezie w Le Gosier na Gwadelupie. Reprezentant Polski zdobył mistrzostwo razem z Adilem Shamasdinem. W finale nasz rodak i tenisista z Ameryki Północnej pokonali turniejową jedynkę, Gero Kretschmera (Niemcy) i Michaela Venusa (Nowa Zelandia) 7-5 6-7 (5) 10-8.

W pierwszym secie finałowego pojedynku na prowadzenie wyszli Polak i Kanadyjczyk, przełamując w drugim gemie faworytów imprezy. Niemiec i Nowozelandczyk odrobili jednak stratę breaka w ósmej odsłonie partii, ale w 12. gemie po raz drugi oddali własny serwis i pierwszy set padł łupem rozstawionych z numerem 3., Bednarka i Shamasdina. Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany niż pierwszy. Obie pary skutecznie obroniły punkty przy swoim serwisie i o losach partii zadecydował tie-break. W nim skuteczniejsi okazali się Kretschmer i Venus, oddając naszemu deblowi 5 punktów. W dodatkowym secie, tzw. mistrzowskim tie breku, początkowo inicjatywa należała do pabianiczanina i jego partnera, którzy odskoczyli rywalom na 6-1. Niemiec i deblista z Antypodów doprowadzili jednak do stanu 8-8, ale na szczęście dwa ostatnie punkty powędrowały na konto Tomka i Adila.