Kyoto: Półfinał nie dla Przysiężnego

« powrót | Data publikacji: 08-03-2013 10:51

Michał Przysiężny ostatecznie pożegnał się już z japońskim challengerem, rozgrywanym obecnie w Kyoto. W ćwierćfinale zawodów przegrał z, rozstawionym z numerem drugim, Szwajcarem Marco Chiudinellim, który pokonał go przy wyniku 3-6 7-6(9) 6-1.

Wcześniej Polak poradził sobie w Japonii z takimi rywalami jak reprezentant gospodarzy Kuichi Uchida (7-5 6-3) i Hindus Yuki Bhambri (6-7[4] 6-3 7-5).

Dzisiejszy pojedynek można było spokojnie wygrać. W pierwszym secie głogowianin wykorzystał w kluczowym momencie break pointa, a zdobytej przewagi nie pozwolił już sobie odebrać. Druga część meczu przebiegała w sposób niezwykle wyrównany. Obaj zawodnicy bardzo dobrze serwowali, chociaż wzajemnie odebrali sobie po jednym podaniu. Ostatecznie o losach tej partii spotkania zadecydował tie break, wygrany przez Chiudinelliego w dramatycznych okolicznościach 11-9. Porażka ta najwyraźniej mocno przytłoczyła Ołówka, który w zamykającej fazie batalii obronił tylko jeden serwis, dał się przełamać trzykrotnie, a po pierwszym podaniu zdobył zaledwie 44% punktów. Mecz trwał w sumie 143 minuty.

Dzięki dotarciu do ćwierćfinału w Kyoto, Przysiężny dopisze do swojego konta dodatkowe 15 punktów rankingowych. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zobaczymy go w kolejnym challengerze, tym razem rozgrywanym w Sarajewie.